Reklama

Uczniowie przeworskiej „dwójki” wprowadzili na boisko piłkarzy ekstraklasy

14/06/2015 09:48

Na Stadionie Miejskim w Krakowie odbył się w środę, (3.06,) mecz ekstraklasy. Walczyli Wisła Kraków ze Śląskiem Wrocław – wydawać by się mogło mecz, jakich wiele. Jednak nie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Nie tylko na piłkarzy wkraczających na murawę, ale też na nich zwrócone były oczy kibiców na trybunach i przed telewizorami.

Dla 22 uczniów z przeworskiej szkoły ten mecz był niezapomnianym wydarzeniem. Tuż przed rozgrywką to oni wprowadzali zawodników obu drużyn i sędziów na murawę stadionu. Piłkę wniósł Jakub Godlewski.

– To był pomysł mojego syna Bartka. Jeszcze w zeszłym roku podczas jednego z meczów zapytał, czy uczniowie z naszej szkoły nie mogliby wprowadzić piłkarzy. Napisałem więc e-maila. Po pewnym czasie organizowaliśmy akcję charytatywną dla Patrycji Ryznar, wtedy też skontaktowałem się z klubem z prośbą o przesłanie koszulki na licytację dla chorej dziewczynki. Udało się. Poznałem wtedy[paywall] menadżera do spraw promocji Damiana Urbańca. Po kilku miesiącach rozmów otrzymałem zgodę na udział uczniów w meczu – opowiada Sławomir Fluda, nauczyciel wychowania fizycznego i organizator wyjazdu.

Wchodziliśmy wejściem dla VIP-ów

– Czuliśmy zachwyt, idąc obok piłkarzy. Pani wybrała trzech uczniów, którzy mieli prowadzić sędziów. Zrobili losowanie i okazało się, że Kuba będzie niósł piłkę. Ja szłam z Alanem Urygą, zawodnikiem Wisły Kraków – opowiada z dumą Julia Majba z klasy drugiej. – Wchodziliśmy wejściem dla VIP-ów, przebraliśmy się w szatni i czekaliśmy na zawodników. Wilde Donald Guerrier, którego wprowadzałem, zapytał, jak się czuję. Wcale się nie stresowałem – wyznał Bartłomiej Fluda z klasy szóstej.
Organizator wyjątkowego wyjazdu składa podziękowania menadżerowi ds. promocji Wisły Kraków Damianowi Urbańcowi za możliwość wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu, a także dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku Bogdanowi Sebździe, burmistrzowi Przeworska Leszkowi Kisielowi oraz sponsorom, dzięki którym udało się pozyskać środki na wyjazd uczniów wraz z rodzicami.


Barbara Chmura
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama