Na Stadionie Miejskim w Krakowie odbył się w środę, (3.06,) mecz ekstraklasy. Walczyli Wisła Kraków ze Śląskiem Wrocław – wydawać by się mogło mecz, jakich wiele. Jednak nie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku. Nie tylko na piłkarzy wkraczających na murawę, ale też na nich zwrócone były oczy kibiców na trybunach i przed telewizorami.
Dla 22 uczniów z przeworskiej szkoły ten mecz był niezapomnianym wydarzeniem. Tuż przed rozgrywką to oni wprowadzali zawodników obu drużyn i sędziów na murawę stadionu. Piłkę wniósł Jakub Godlewski.– Czuliśmy zachwyt, idąc obok piłkarzy. Pani wybrała trzech uczniów, którzy mieli prowadzić sędziów. Zrobili losowanie i okazało się, że Kuba będzie niósł piłkę. Ja szłam z Alanem Urygą, zawodnikiem Wisły Kraków – opowiada z dumą Julia Majba z klasy drugiej. – Wchodziliśmy wejściem dla VIP-ów, przebraliśmy się w szatni i czekaliśmy na zawodników. Wilde Donald Guerrier, którego wprowadzałem, zapytał, jak się czuję. Wcale się nie stresowałem – wyznał Bartłomiej Fluda z klasy szóstej.
Organizator wyjątkowego wyjazdu składa podziękowania menadżerowi ds. promocji Wisły Kraków Damianowi Urbańcowi za możliwość wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu, a także dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku Bogdanowi Sebździe, burmistrzowi Przeworska Leszkowi Kisielowi oraz sponsorom, dzięki którym udało się pozyskać środki na wyjazd uczniów wraz z rodzicami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze