Po pięciu Dębach Pamięci, posadzonych w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia” w kwietniu 2013 r. obok Centrum Kultury Akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, pozostały tylko kamienie z opisem.
Same drzewka, które miały być żywym symbolem upamiętniającym polskich żołnierzy zamordowanych na ziemi katyńskiej, uschły[paywall].
Każdy dąb upamiętniał jedną konkretną osobę zamordowaną przed 76 laty w Katyniu, Twerze, Charkowie. Te posadzone na terenie uczelni były poświęcone oficerom pochodzącym z Jarosławia, którzy zginęli w 1940 r. w Charkowie. – Niech sadzone Dęby Pamięci, jako symbole „żywego pomnika”, upamiętniającego konkretne osoby, służą wychowaniu studentów Alma Mater Jaroslaviensis i całej jarosławskiej młodzieży w poczuciu szacunku do własnej historii i przynależności do państwa polskiego – mówił przy sadzeniu dębów rektor uczelni. Niestety służyć nie będą, ponieważ nie ma po nich śladu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Najpierw uwiędły kwiatki przyjaciela, Potem uwiędły dwie gałązki ziela. Kwiatki mej matki pozostały świeże, Bo tylko matka kochała mnie szczerze."
Bo niestety tak pamiętamy. Taki jest nasz patriotyzm. NA POKAZWe Lwowie też odnowiono Orleta na cm Lyczakowskim, a reszta pomników, pomordowanych, poległych w walce o lwów na cmentarzach łyczakowskim, janowskim za niedługo się rozpadanie.I z tego co widzę to każdy leci na orlęta resztę omija szerokim łukiem
typowe dla zaściankowej zawiści - posadziła poprzednia włada - nowa oczywiście musi zniszczyć - w tym przypadku nie podlewać !!zmiany władzy w tej szkole przy udziale zwiazkow zawodowych już pod lupą .. kwestia czasu .. ekonomy z gumna
Już najwyższy czas, bo teraz to związki żyją i rządzą. I jakoś nie słyszałem żeby komuś pomogły, dbają, ale tylko o siebie. Żeby zarobić, porządzić, umościć sobie gniazdka, a Uczelnia podobno pieniędzy nie ma.....
"Najpierw uwiędły kwiatki przyjaciela, Potem uwiędły dwie gałązki ziela. Kwiatki mej matki pozostały świeże, Bo tylko matka kochała mnie szczerze."
Bo niestety tak pamiętamy. Taki jest nasz patriotyzm. NA POKAZWe Lwowie też odnowiono Orleta na cm Lyczakowskim, a reszta pomników, pomordowanych, poległych w walce o lwów na cmentarzach łyczakowskim, janowskim za niedługo się rozpadanie.I z tego co widzę to każdy leci na orlęta resztę omija szerokim łukiem
typowe dla zaściankowej zawiści - posadziła poprzednia włada - nowa oczywiście musi zniszczyć - w tym przypadku nie podlewać !!zmiany władzy w tej szkole przy udziale zwiazkow zawodowych już pod lupą .. kwestia czasu .. ekonomy z gumna