Reklama

W Kosienicach uczcili Święto Niepodległości [GALERIA]

13/11/2017 20:00

– Chcieliśmy pokazać, że nawet w tak małej wiosce, jaką są Kosienice, można godnie świętować odzyskanie niepodległości – mówią członkowie stowarzyszenia Aktywni dla wsi Kosienice, którzy 12 listopada zorganizowali w swojej miejscowości obchody Święta Niepodległości.

W przedstawieniu wzięli udział członkowie stowarzyszenia wraz ze swoimi dziećmi. Sami przygotowali występ artystyczny i z własnych funduszy przystroili miejscowy dom ludowy. Próby trwały miesiąc. Zaproszony został wójt gminy Żurawica Krzysztof Składowski, nauczyciele z miejscowej szkoły podstawowej oraz wszyscy mieszkańcy Kosienic. Frekwencja dopisała, a na zakończenie przygotowano słodki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych.

Stowarzyszenie Aktywni dla wsi Kosienice zostało założone w październiku tego roku. – Naszym celem jest wzmocnienie więzi między mieszkańcami Kosienic. Chcemy organizować różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, spotkania tematyczne, a w przyszłości wypoczynek dla dzieci i młodzieży – mówi prezes Urszula Lizon.

Reklama

Do stowarzyszenia należy 15 osób: Urszula Lizon, Rafał Lizon, Urszula Polehojko, Rafał Polehojko, Magdalena Jankowy, Tomasz Jankowy, Ewelina Matysko, Daniel Matysko, Elżbieta Hołyszko, Damian Hołyszko, Dariusz Klepak, Janusz Bielecki, Magdalena Procyk, Jacek Procyk, Andrzej Ryznar. 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkanka Kosienic - niezalogowany 2017-11-14 09:27:32

    brawo my

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    IZ - niezalogowany 2017-11-14 10:39:51

    tak ,tak brawo WY...ICK

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama