Reklama

W lubaczowskim MDK zebrano 11 litrów cennego leku

25 osób podzieliło się swoją krwią podczas zbiórki zorganizowanej 8 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Zebrano 11 litrów.

Krew to bezcenny lek, który produkuje jedynie nasz organizm i to my stanowimy jego jedyne źródło. Wiosna i lato to czas, gdy zapotrzebowanie na niego wzrasta, a podczas pandemii jest szczególnie ważny. Dlatego też w całym regionie trwają zbiórki.

W Lubaczowie do akcji oddania tego cennego daru przystąpiło 31 osób. Jednak ostatecznie udało się zebrać 11 litrów krwi od 25 dawców. Krwiodawcy w nagrodę za wsparcie otrzymali maseczki ufundowane przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krwinka”. Zostały one uszyte przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach. Wśród upominków znalazły się także kominy z logo Lubaczowa ufundowane przez magistrat.

– Bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy na następną akcję poboru, która się odbędzie 13 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie – zachęca Małgorzata Strycharz, prezes Klubu HDK „Krwinka”.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama