25 osób podzieliło się swoją krwią podczas zbiórki zorganizowanej 8 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Zebrano 11 litrów.
Krew to bezcenny lek, który produkuje jedynie nasz organizm i to my stanowimy jego jedyne źródło. Wiosna i lato to czas, gdy zapotrzebowanie na niego wzrasta, a podczas pandemii jest szczególnie ważny. Dlatego też w całym regionie trwają zbiórki.
W Lubaczowie do akcji oddania tego cennego daru przystąpiło 31 osób. Jednak ostatecznie udało się zebrać 11 litrów krwi od 25 dawców. Krwiodawcy w nagrodę za wsparcie otrzymali maseczki ufundowane przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krwinka”. Zostały one uszyte przez pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach. Wśród upominków znalazły się także kominy z logo Lubaczowa ufundowane przez magistrat.
– Bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy na następną akcję poboru, która się odbędzie 13 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie – zachęca Małgorzata Strycharz, prezes Klubu HDK „Krwinka”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze