Wiosna nadchodzi powoli, ale konsekwentnie. Przemyski Park Miejski im. Mieczysława Strońskiego przyciąga coraz więcej spacerowiczów. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc jest parkowy staw, pełen pomarańczowych karpi koi.
W ubiegłym tygodniu w parkowym stawie pływały: dwa śnięte pomarańczowe karpie koi, butelka po popularnej polskiej wódce, rękawiczki jednorazowe oraz trochę gałęzi. Generalnie można powiedzieć, staw pozostawiał wiele do życzenia.
Woda była[paywall] czysta. Ale w ubiegłych latach dokładnie o tej porze lub zbliżonej interweniowali u nas Czytelnicy, alarmując o zwiększającej się liczbie śniętych karpi koi, zamuleniu i brudzie.
Dla przestrogi przypominamy, co pisaliśmy w 2019:
„5,7 mln zł kosztowały – zakończone w listopadzie 2011 r. – prace remontowo-konserwatorskie w Parku Miejskim im. Mariana Strońskiego w Przemyślu. Objęły m.in. modernizację oświetlenia i alejek oraz rewitalizację stawu parkowego. Dzisiaj ten wygląda jak bajoro. Pływające w nim ryby najpewniej uduszą się przez brak tlenu. Zrewitalizowany staw parkowy przypomina śmierdzące bajoro. W wodzie pływają żywe stworzenia. Dziesiątki ozdobnych czerwonych i pomarańczowych karpi koi”.
Na krytyczne uwagi przemyślan odpowiedział wówczas rzecznik prasowy UM w Przemyślu, tłumacząc: – Dwa miesiące temu, przed rozpoczęciem okresu letniego, chcieliśmy oczyścić ten staw. Jednak po konsultacji z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska odstąpiliśmy od prac. Było to związane z faktem stwierdzenia w wodzie dużej ilości skrzeku żab, a płazy są w Polsce objęte ochroną gatunkową. Czyszczenie stawu odbędzie się więc po rozwoju kijanek. W tym tygodniu będziemy się konsultować w tej sprawie ze specjalistami – zapewnił .
W ciągu kilkunastu minionych dni do redakcji ponownie spłynęły uwagi, dotyczące parkowego stawu i śniętych karpi. Nie miały charakteru alarmu, raczej sugestii, aby służby miejskie odpowiedzialne za utrzymanie czystości stawu wyprzedziły ewentualny problem.
No chyba że znowu w stawie pojawi się duża ilość skrzeku żab, co dla pomarańczowych karpi koi nie będzie najlepszą wiadomością. W rywalizacji między prawnie chronionymi w Polsce płazami z założenia stoją (a właściwie pływają) na straconej pozycji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a jakiej marki vodka bo jestem ciekaw jak parkowa bo jest taka to wszystko przemyślane mam nadzieję z mocną głową...
Żaby się napiły i kopulowały efekt widoczny re re kum kum
my tu gadu,gadu... a ksiądz gruszki kradnie.
A gdzie są obrońcy przyrody? Nie protestują? Karp nie je kijanek, to i walczy o życie. Może zamiast wieszać się na drzewach wspomóc ten ekosystem stawowy, na który wydano kasę.
Ciekawe, co dzieje się na posesji na przeciw cmentarza w Ostrowie.Wysypisko śmieci , złomowisko , zakopywanie nie wiadomo czego.Brak tablicy do kogo należy teren i czy to firma, czy teren prywatny.Już pomijam to, że miejsce na takie składowisko niefortunne.Czy nie są tam zakopywane odpady toksyczne.Tyle się teraz o tym czyta i ogląda w TV.
Właściwie szkoda słów i nerwów. Jako przemyski obserwator już od lat zwracam na to uwagę , na ten skandal w parku zrewitalizowanym za 23 miliony złotych unijnych ( ta panie Choma , pieniądze były z unii a nie miasta czym się pan tak w wywiadzie chwali ) a co się dzieje , jak widać. na podstawie moich uwag pierwszy artykuł na temat tych biednych karpi ukazał się w 2019 roku , nie nie wiem czy coś zrobili w tej sprawie , obecnie jak widać dalej zamiast czystego zbiornika jedno gnojowisko , ale co tam kolorowe karpie , ważne że znowu 10 tysięcy zostanie w miejskiej kieszeni, a że syf , co tam , mało ludzi to widzi , a karpie , one się nie skarżą że się duszą , głodzone bo nikt nie dokarmia , czasem dzieci rzuca kawałek chleba. No cóż można i tak , nie widzieć , nie słyszeć nie czuć , wystarczy posprzątać kolo szwejka pod oknami mera , plac z pomnikiem Papieżą , kilka uliczek w centrum , posadzić bratki i to wszystko wymuszone przez opinię publiczną , (wstyd że Przemyśl jest najbrudniejszą mieściną na podkarpaciu , tak panie merze Bakun ,najbardziej zaniedbany i brudny) a jak nie widać to nie ma problemu , park na zamku ,kolorowe rybki , schody nad Sanem , przypomnę że śmietnisko głownie flaszkowo - butelkowe pod filarem mostu Siwca było nie sprzątane od lata 2020 roku , nie wiem bo przestałem odwiedzać te miejsca tak w parku jak i brzegiem Sanu , by zaoszczędzić resztę nerwów. No cóż , może w tym ratuszu czytają Życie , może kochają rybki ale czy kogoś ruszy sumienie tego nie wiem , osobiście widzę od lat w życiu społecznym politycznym i gospodarczym priorytet mamony nad sumieniem , i zawsze to samo , nie ma pieniędzy , kasa miasta pusta , może kiedyś , na drugi rok itp bajanie a zawsze na ten drugi rok pieniędzy zawsze mniej i tak od wielu , wielu lat , nawet dekad. Dodam że w tym parku również w straszliwym stanie była zrewitalizowana wcześniej fontanna , ale czy kogoś to boli , ktoś się tym przejmuje, wątpię.
a żeby dojść do tego parku trzeba najpierw przejść równie brudną i zaniedbaną po zimie ulicą Chopina, dodatkowo obecnie stale eksploatowaną przez samochody z pobliskiej budowy (ciekawe czy inwestor naprawi nawierzchnie chodników zniszczone przez ciężarówki w zimie)
Are you looking for [url = https: //www.gotoassignmenthelp.com/essay-help/essay-assignment-help/] essay assignment help [/ url]? Are you not able to choose the best experts? GotoAssignmenthelp is one of the most famous Assignment providers in the world. We provide [url = https: //www.gotoassignmenthelp.com/reviews/] assignment help reviews [/ url] to students in all subjects. Our [url = https: //www.gotoassignmenthelp.com/assignment-help/science/] Science Assignment Help [/ url] makers provide quality assignment writing.
Are you looking for <a href=" https://www.gotoassignmenthelp.com/essay-help/essay-assignment-help/ "> essay assignment help </a>? Are you not able to choose the best experts? GotoAssignmenthelp is one of the most famous Assignment providers in the world. We provide <a href=" https://www.gotoassignmenthelp.com/reviews/ "> assignment help reviews </a> to students in all subjects. Our <a href=" https://www.gotoassignmenthelp.com/assignment-help/science/ "> Science Assignment Help </a> makers provide quality assignment writing.
a jakiej marki vodka bo jestem ciekaw jak parkowa bo jest taka to wszystko przemyślane mam nadzieję z mocną głową...
..i ze śmieciami..
Żaby się napiły i kopulowały efekt widoczny re re kum kum