W hali sportowej SP 1 w Pruchniku odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnikapod nazwą „Śladami Miłosza Wałacha”. Patronat nad imprezą objął starosta jarosławski Stanisław Kłopot.
To tradycyjna już impreza w Pruchniku. Tegoroczna edycja rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych: 2011 i młodsze oraz 2009 i młodsze. W obu do rywalizacji przystąpiły cztery ekipy.
W kategorii młodszej (2011 i młodsze) najlepszą drużyną okazał się team gospodarzy – UKS Jedynka Pruchnik, prowadzona przez Waldemara Wańkowicza, jednocześnie głównego organizatora przedsięwzięcia. Młode pruchniczanki wygrały kolejno z: Handballem Rzeszów 17:10, UKS Jedynka II Pruchnik 47:7 i Weresem Lubień Wielki (Ukraina) po serii rzutów karnych 3:2 (w regulaminowym czasie 18:18). Zespół naszych wschodnich sąsiadów zajął 2. miejsce, pokonując UKS Jedynka II 25:8 i Handball Rzeszów 12:9. W meczu o najniższy stopień podium Handball Rzeszów wygrał z UKS Jedynka II 23:3. Najlepszą zawodniczką zmagań wybrana została Liliana Jedlińska, królową strzelców została Milena Pszonak (obie UKS Jedyna), zaś najlepszą bramkarką – Wiktoria Fostiak (Weres). W zespole UKS Jedynka Pruchnik wyróżnione zostały Nikola Nasiewicz i Emilia Kasprzyk, w Weresie – Anastazja Szopska i Ołena Chłopecka, w Handballu – Tola Kiedrowska i Helena Łagowska, zaś w UKS Jedynka II – Zofia Potoczny i Kornelia Tuleja.
W kategorii starszej (2009 i młodsze) na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Tempa Cmolas. Pokonała Handball Rzeszów 19:7, Weres Lubień Wielki 16:12 oraz po serii rzutów karnych 3:2 UKS Jedynka Pruchnik (w regulaminowym czasie gry 14:14). Zespół z Pruchnika zajął 2. miejsce. Oprócz porażki w serii „siódemek” z drużyną z Cmolasu, pokonał Weres 18:16 i przegrał z Handballem 14:15. W meczu o 3. miejsce Weres wygrał z Handballem 16:12. Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Ozga (Tempo), a królową strzelców Wiktoria Czarna (Tempo). Najlepszą bramkarką turnieju wybrana został Kinga Dietrich (UKS Jedynka). W zespole UKS Jedynka Pruchnik wyróżnione zostały Milena Wańkowicz i Wiktoria Kiwacka, w Tempie: Kinga Jachyra i Wiktoria Terlaga, w Weresie – Iryna Chroniak i Wita Krakowska, zaś w Handballu – Maja Konior i Maja Ciesielczyk.
Warto dodać, że zawodniczki z Pruchnika i Cmolasu objęte są ogólnopolskim programem Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej.
Ma 23 lata i jest wychowankiem UKS Jedynka Pruchnik. Karierę kontynuował w Juvenii Rzeszów, z której przeszedł do Vive Kielce. W 2017 r. został włączony do kadry pierwszego zespołu Vive jako trzeci bramkarz. W Superlidze zadebiutował 12 września 2017 r., w wygranym meczu z Zagłębiem Lubin (32:24), w którym w końcówce zmienił Sławomira Szmala. Miał wówczas 15 lat, 9 miesięcy i 19 dni. Stał się najmłodszym zawodnikiem w historii kieleckiego klubu, który wystąpił w najwyższej klasie rozgrywkowej (pobił w ten sposób rekord należący do Zbigniewa Tłuczyńskiego). W następnych miesiącach, wobec absencji Filipa Ivicia spowodowanej kontuzjami, występował w kolejnych spotkaniach polskiej superligi, a także włączany był do kadry meczowej na pojedynki Ligi Mistrzów (po raz pierwszy 8 października 2017 r. z SG Flensburg-Handewitt). 24 marca 2018 r. po raz pierwszy pojawił się na parkiecie w meczu Ligi Mistrzów – wszedł w drugiej połowie spotkania z Rhein-Neckar Loewen (41:17) i w swojej pierwszej interwencji obronił rzut karny wykonywany przez Tima Ganza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze