Reklama

W Pruchniku podążają śladami Miłosza Wałacha

W hali sportowej SP 1 w Pruchniku odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnikapod nazwą „Śladami Miłosza Wałacha”. Patronat nad imprezą objął starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

To tradycyjna już impreza w Pruchniku. Tegoroczna edycja rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych: 2011 i młodsze oraz 2009 i młodsze. W obu do rywalizacji przystąpiły cztery ekipy.

W kategorii młodszej (2011 i młodsze) najlepszą drużyną okazał się team gospodarzy – UKS Jedynka Pruchnik, prowadzona przez Waldemara Wańkowicza, jednocześnie głównego organizatora przedsięwzięcia. Młode pruchniczanki wygrały kolejno z: Handballem Rzeszów 17:10, UKS Jedynka II Pruchnik 47:7 i Weresem Lubień Wielki (Ukraina) po serii rzutów karnych 3:2 (w regulaminowym czasie 18:18). Zespół naszych wschodnich sąsiadów zajął 2. miejsce, pokonując UKS Jedynka II 25:8 i Handball Rzeszów 12:9. W meczu o najniższy stopień podium Handball Rzeszów wygrał z UKS Jedynka II 23:3. Najlepszą zawodniczką zmagań wybrana została Liliana Jedlińska, królową strzelców została Milena Pszonak (obie UKS Jedyna), zaś najlepszą bramkarką – Wiktoria Fostiak (Weres). W zespole UKS Jedynka Pruchnik wyróżnione zostały Nikola Nasiewicz i Emilia Kasprzyk, w Weresie – Anastazja Szopska i Ołena Chłopecka, w Handballu – Tola Kiedrowska i Helena Łagowska, zaś w UKS Jedynka II – Zofia Potoczny i Kornelia Tuleja.

Reklama

Tempo najlepsze

W kategorii starszej (2009 i młodsze) na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa Tempa Cmolas. Pokonała Handball Rzeszów 19:7, Weres Lubień Wielki 16:12 oraz po serii rzutów karnych 3:2 UKS Jedynka Pruchnik (w regulaminowym czasie gry 14:14). Zespół z Pruchnika zajął 2. miejsce. Oprócz porażki w serii „siódemek” z drużyną z Cmolasu, pokonał Weres 18:16 i przegrał z Handballem 14:15. W meczu o 3. miejsce Weres wygrał z Handballem 16:12. Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Ozga (Tempo), a królową strzelców Wiktoria Czarna (Tempo). Najlepszą bramkarką turnieju wybrana został Kinga Dietrich (UKS Jedynka). W zespole UKS Jedynka Pruchnik wyróżnione zostały Milena Wańkowicz i Wiktoria Kiwacka, w Tempie: Kinga Jachyra i Wiktoria Terlaga, w Weresie – Iryna Chroniak i Wita Krakowska, zaś w Handballu – Maja Konior i Maja Ciesielczyk.

Warto dodać, że zawodniczki z Pruchnika i Cmolasu objęte są ogólnopolskim programem Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej.

Reklama

 

 

Kim jest Miłosz Wałach?

Ma 23 lata i jest wychowankiem UKS Jedynka Pruchnik. Karierę kontynuował w Juvenii Rzeszów, z której przeszedł do Vive Kielce. W 2017 r. został włączony do kadry pierwszego zespołu Vive jako trzeci bramkarz. W Superlidze zadebiutował 12 września 2017 r., w wygranym meczu z Zagłębiem Lubin (32:24), w którym w końcówce zmienił Sławomira Szmala. Miał wówczas 15 lat, 9 miesięcy i 19 dni. Stał się najmłodszym zawodnikiem w historii kieleckiego klubu, który wystąpił w najwyższej klasie rozgrywkowej (pobił w ten sposób rekord należący do Zbigniewa Tłuczyńskiego). W następnych miesiącach, wobec absencji Filipa Ivicia spowodowanej kontuzjami, występował w kolejnych spotkaniach polskiej superligi, a także włączany był do kadry meczowej na pojedynki Ligi Mistrzów (po raz pierwszy 8 października 2017 r. z SG Flensburg-Handewitt). 24 marca 2018 r. po raz pierwszy pojawił się na parkiecie w meczu Ligi Mistrzów – wszedł w drugiej połowie spotkania z Rhein-Neckar Loewen (41:17) i w swojej pierwszej interwencji obronił rzut karny wykonywany przez Tima Ganza.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama