Na przemyskich cmentarzach zakończyły się prace restauratorskie i konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach powstańców styczniowych, listopadowych, Orląt Przemyskich, legionistów i żołnierzy polskich poległych w walce o odzyskanie niepodległości.
Prace zostały wykonane dzięki dofinansowaniu z budżetu ministra kultury i dziedzictwa narodowego[paywall]. Pieniądze pochodziły z Funduszu Promocji Kultury, który realizuje program wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju. Łączny koszt prac restauratorsko-konserwatorskich wyniósł 55 tys. 419 zł. Restauracji poddane zostały nagrobki: obrońcy Przemyśla Jana Jasińskiego (Orlęta Przemyskie) i żołnierzy na kwaterze z okresu I wojny światowej, zlokalizowane na cmentarzu na Zasaniu, powstańca styczniowego Antoniego Kończy, powstańca listopadowego Feliksa Lipa Lipskiego oraz legionisty Józefa Wilczka, których doczesne szczątki znajdują się na Cmentarzu Głównym przy ul. Słowackiego w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze