Mieszkańcy gminy o tym marzą, radni gminy Radymno podjęli w tej sprawie dwie uchwały, pozytywną opinię wydało także Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Ostateczna decyzja leży teraz w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o utworzenie lewoskrętów z dróg gminnych i wewnętrznych w Skołoszowie na drogę krajową nr 77 Lipnik – Przemyśl.
– Jeszcze podczas budowy autostrady GDDKiA obiecała, że rolnicy z terenu gminy Radymno będą mogli korzystać z tak zwanych dróg serwisowych, aby dojechać na swoje pola. Pozostało na obietnicach. Teraz rolnicy chcąc dostać się do swoich pól muszą jechać na drogę krajową numer 4 i tam szukać rozwiązania. Tyle tylko, że jadąc od strony Jarosławia mogą zawrócić dopiero w Orłach. Albo łamać przepisy i przekraczać podwójną linię ciągłą na drodze numer 77, ale to wiąże się z ryzykiem otrzymania mandatu. Radni gminni są za utworzeniem lewoskrętów, radni powiatowi także, podobnie jak pan starosta jarosławski. Skoro we wspomnianych Orłach można było – co prawda po wielkich bojach – wywalczyć stworzenie lewoskrętów, to wydaje mi się, że w Skołoszowie także można – uważa radny powiatu jarosławskiego Marek Kisielewicz.[paywall]
22 lipca i 28 sierpnia br. podczas sesji rady gminy Radymno tamtejsi radni – na wniosek Wojciecha Januszki – podjęli w tej sprawie dwie uchwały. Zobowiązali wójta gminy Bogdana Szylara do wystąpienia do rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o utworzenie 10 lewoskrętów z dróg gminnych i wewnętrznych w Skołoszowie na drogę krajową nr 77 Lipnik – Przemyśl. – Jestem jak najbardziej za tym rozwiązaniem. Zaraz po podjęciu uchwały przez radnych wysłałem odpowiednie pisma do rzeszowskiego oddziału GDDKiA – poinformował wójt B. Szylar.
Pismo w tej sprawie do starosty jarosławskiego skierował wspomniany radny W. Januszko. – Próbowaliśmy w tej sprawie kilkakrotnie interweniować. Bierność Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, brak szacunku z ich strony dla rolników i mieszkańców gminy jest karygodne. To powoduje zagrożenie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników korzystających z drogi numer 77. Alternatywą dla wspomnianych są ronda w Przemyślu oddalone o około piętnaście kilometrów i w Radymnie oddalonym o sześć kilometrów. Ludzie tracą czas, generują koszty przez nadkładanie kilometrów, aby przejechać na drugą stronę drogi do swoich pól – twierdzi W. Januszko.
Kolejnym powodem dla utworzenia lewoskrętów są plany powstania tuż obok zjazdu (wjazdu) na autostradę w okolicach Zadąbrowia giełdy rolniczej. – To prawda. Na terenie należącym do jednego z rolników planujemy utworzyć owocowo-warzywną giełdę rolniczą. Już jesteśmy po wstępnych ustaleniach. Powstanie lewoskrętów zdecydowanie poprawiłoby komunikację w tamtym terenie – zdradził radny M. Kisielewicz.
Jak dowiedzieliśmy się od Bartosza Wysockiego z biura prasowego rzeszowskiego oddziału GDDKiA, odpowiednie służby zajmą się tą sprawą. – Owszem, otrzymaliśmy już pismo z Urzędu Gminy Radymno w tej sprawie. Oczywiście zajmiemy się nią. Na razie jednak musimy przeanalizować wszystkie możliwości i dopiero wówczas będziemy mogli udzielić pełnej informacji – powiedział B. Wysocki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co ma wieśniak Kisielewicz do dróg krajowych ?.
Znowu zamalują połowę powierzchni dobrej krajowej drogi... Nikt nie kazał się budować przy głównej drodze. Cały kraj ma cierpieć przez kilku mieszkańców... Zbudujcie sobie małą alternatywną drogę (dojazdówkę do domów) z drugiej strony podwórka...
Tylko człowieki wiekszosc domów przy tej droge było wybudowane jak jeszcze o niej nic nie mówili !!! Pomysl co piszesz ,wiekszosc pamiętają woję ! nie znasz tematu nie wypowiadaj sie !
Co ma wieśniak Kisielewicz do dróg krajowych ?.
Znowu zamalują połowę powierzchni dobrej krajowej drogi... Nikt nie kazał się budować przy głównej drodze. Cały kraj ma cierpieć przez kilku mieszkańców... Zbudujcie sobie małą alternatywną drogę (dojazdówkę do domów) z drugiej strony podwórka...
Tylko człowieki wiekszosc domów przy tej droge było wybudowane jak jeszcze o niej nic nie mówili !!! Pomysl co piszesz ,wiekszosc pamiętają woję ! nie znasz tematu nie wypowiadaj sie !