Reklama

W starostwie czas się zatrzymał? Petenci narzekają na problemy z rejestracją pojazdów

Problemy z rejestracją pojazdów w wydziałach komunikacji to chyba standard na skalę ogólnopolską. Ostatnio na niedogodności związane z zarejestrowaniem auta uskarżają się petenci Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku.

Mieszkańcy, którzy przyjeżdżają do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku, mają zastrzeżenia co do jakości  świadczonych tam usług i tempa pracy urzędu. – Wydawało się mi, że już dawno minęły te czasy, kiedy wstawało się wcześnie rano, by zająć sobie miejsce w kolejce do wydziału komunikacji. Niestety, myliłem się[paywall]. W wydziale komunikacji przeworskiego starostwa czas się chyba zatrzymał. Petenci ustawiają się już od szóstej rano. Byłem tam dwukrotnie, przed południem. Tłum ludzi wypełniał cały korytarz. Gdy zapytałem, kto jest ostatni, jeden z oczekujących odpowiedział mi, że nie ma sensu, abym w ogóle czekał, bo przyjmują tylko do godziny 14.30 i na pewno nie zdążę. Nie wiem, czy obecnie to norma ogólnopolska, czy tak jest tylko w tym powiecie? Dwa lata temu rejestracja samochodu zajmowała godzinę, teraz – jak dobrze pójdzie – cały dzień. Przecież to nie jest normalne – poskarżył się jeden z mieszkańców powiatu przeworskiego.

Będą dwa nowe stanowiska

Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku Tomasz Kotliński wcale nie był zdziwiony naszym pytaniem o  kolejki. – Wiemy o tym. Tyle że nie jest to standard. Dzisiaj, 29 sierpnia, specjalnie wyszedłem na korytarz przed wydziałem i zrobiłem zdjęcie. Był pusty. Teraz jest najbardziej gorący, wakacyjny okres. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądać kolejny dzień. W ubiegłym roku było luźniej. Kiedyś wydawaliśmy 30, 40 dowodów rejestracyjnych, teraz 50, a nawet 60. Ludzie przychodzą wymieniać dowody rejestracyjne, rejestrować samochody, wpisywać na współwłasność, zgłosić zbycie pojazdu. A to wszystko trwa. Mamy pięć stanowisk do rejestracji i jedno, samodzielne, do wydawania dowodów rejestracyjnych. Ale, jak widać, to za mało. Rozpoczęliśmy już przygotowania do uruchomienia dodatkowych dwóch stanowisk. Pracownicy muszą jednak zostać przeszkoleni i muszą otrzymać dostęp do informacji niejawnych – wyjaśnia T. Kotliński.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2018-09-09 16:07:48

    Może czas ułatwić procedury, a nie ludzie stoją po trzy razy w kolejce np. po wymianę dowodu rejestracyjnego lub zarejestrowanie pojazdu. Paranoja i wyłudzanie pieniędzy na tymczasowe dowody rejestracyjne. Rejestracje pojazdów w cywilizowanych krajach załatwia się na np. na poczcie. Tablice i dowód wysyłane są na adres do korespondencji. Podobnie jest z prawem jazdy.  W PL trzeba co najmniej trzy dni urlopu na takie prozaiczne załatwienia. Komuna chyba nie wyszła jeszcze z urzędów i trzyma się mocno.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2018-09-09 20:24:37

    W Przeworsku zawsze jest  kolejka od lat ,kilka razy rejestrowałem samochód, rekord ponad 3 godziny,zawsze idzie mozolnie,czas to naprawić.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wacek - niezalogowany 2018-09-10 11:11:36

    Pocieszę Was i sam siebie. To tylko w Przeworsku  takie kolejki, w Rzeszowie synowa dojechała powróciła i zarejestrowała w czasie  110 minut. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości