Reklama

W szkole jak w domu – SP 5

6 marca wszystkie drzwi w Szkole Podstawowej nr 5 zostały szeroko otwarte dla licznie przybyłych gości.

Tego dnia ciekawskie maluchy chciały obejrzeć szkołę, do której już wkrótce będą uczęszczały, a dorośli skorzystali z okazji, by zadać nurtujące ich pytania, na które chętnie odpowiadali pedagodzy i dyrektorka „piątki” Małgorzata Ziober. Aby pokazać przybyłym dzieciom, czego niebawem będą się uczyły, najmłodsi uczniowie, 6-latki z klasy I c, zaprezentowały swoje umiejętności w ekspresyjnym programie artystycznym. Zaproszono też do zwiedzania placówki, można było zajrzeć w każdy jej kącik, obejrzeć wszystkie sale; przestronną halę gimnastyczną, barwną świetlicę, nowoczesny plac zabaw i pracownie językowe. W wielu z nich na dzieci i ich opiekunów czekały miłe niespodzianki: zabawy i konkursy z nagrodami.

– Nasza szkoła to szkoła z wieloletnimi tradycjami i osiągnięciami w różnych dziedzinach nauki, ale równie ważną jej wartością jest to, że to placówka nieduża, a dzięki temu bezpieczna i przyjazna dzieciom. Nikt nie jest u nas anonimowy, a nauczycielki traktują uczniów ze szczególną troską i znają każde z osobna. Jest bardzo przytulnie, serwujemy nawet domowe obiady. Szkoła jest dwujęzykowa, ponadto dla małych artystów mamy klasę o takim profilu, ale jest i klasa sportowa – opowiada pedagog Aniela Leszczak. W SP 5 nauka odbywa się jednozmianowo, więc dzieci nie muszą spędzać w szkole popołudni. Z myślą o rodzicach pracujących przedłużono natomiast funkcjonowanie świetlicy, maluchy spędzają tam przyjemnie czas już przed lekcjami i zostają nawet do 16.30. 

Reklama

Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama