21 marca, w pierwszy dzień wiosny, siedzibę redakcji Życia Podkarpackiego odwiedzili czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu. Teraz wiedzą już, co ich czeka, gdyby w przyszłości zechcieli pracować w lokalnych mediach.
Nadejście kalendarzowej wiosny uczniowie świętują zwykle poza murami szkoły, bo właśnie wtedy wypada również Dzień Wagarowicza. Ci z klasy IV b z SP nr 15 w Przemyślu spędzili go między innymi w naszej redakcji.
Była okazja do przyjrzenia się pracy dziennikarzy, zadania nurtujących pytań i analizy pierwszego wydania Życia Przemyskiego z 1967 roku oraz jeszcze ciepłego, najświeższego numeru ŻP.
Czwartoklasiści zamienili też kilka słów z redaktorem naczelnym Arturem Wilguckim i przeszli przyśpieszony „kurs” tworzenia gazety. Skorzystaliśmy ze sposobności i przetestowaliśmy wiedzę sportową dzieci. Okazało się, że w dziedzinie sportu orientują się całkiem nieźle.
Z działu technicznego tygodnika uczniowie wyszli z zaimprowizowaną na szybko pierwszą stroną naszej gazety z własnym zdjęciem na okładce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze