Reklama

Wagary w redakcji Życia

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, siedzibę redakcji Życia Podkarpackiego odwiedzili czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu. Teraz wiedzą już, co ich czeka, gdyby w przyszłości zechcieli pracować w lokalnych mediach.

Nadejście kalendarzowej wiosny uczniowie świętują zwykle poza murami szkoły, bo właśnie wtedy wypada również Dzień Wagarowicza. Ci z klasy IV b z SP nr 15 w Przemyślu spędzili go między innymi w naszej redakcji.

Była okazja do przyjrzenia się pracy dziennikarzy, zadania nurtujących pytań i analizy pierwszego wydania Życia Przemyskiego z 1967 roku oraz jeszcze ciepłego, najświeższego numeru ŻP.

Czwartoklasiści zamienili też kilka słów z redaktorem naczelnym Arturem Wilguckim i przeszli przyśpieszony „kurs” tworzenia gazety. Skorzystaliśmy ze sposobności i przetestowaliśmy wiedzę sportową dzieci. Okazało się, że w dziedzinie sportu orientują się całkiem nieźle.

Z działu technicznego tygodnika uczniowie wyszli z zaimprowizowaną na szybko pierwszą stroną naszej gazety z własnym zdjęciem na okładce.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama