Kadencja Przemyskiej Rady Seniorów dobiegła końca. Finał wspólnej, dotychczasowej pracy na rzecz najstarszych mieszkańców miasta to również czas podsumowań. A działań było całkiem sporo.
– Dziękujemy seniorom, mieszkańcom miasta za współdziałanie, pomysły i inne cenne inicjatywy przekazywane w czasie wtorkowych dyżurów. Staraliśmy się spełniać w miarę możliwości oczekiwania naszej grupy społecznej, ale nie tylko. Jesteśmy przekonani, że[paywall] dotychczasowe, zebrane przez nas doświadczenia oraz wiedza zaowocują dalszą prężną działalnością Przemyskiej Rady Seniorów kolejnych kadencji – podsumowali członkowie organizacji.
Jak informuje jej przewodnicząca Bogumiła Walicka-Lechowicz, we współpracy z lokalnym samorządem udało się rozpropagować i wprowadzić na terenie miasta tzw. „Kopertę życia”, opracować Informator Przemyskiego Seniora oraz powołać tzw. „Miejsca Przyjazne Seniorom”. Wśród nich są zarówno instytucje kulturalne, jak i edukacyjne, sportowe, turystyczne, rekreacyjne oraz sklepy czy kawiarnie.
Każde z tych miejsc otrzymało certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom”. A są to: Komenda Miejska Policji w Przemyślu (program profilaktyczny i spotkania edukacyjne dla osób w wieku senioralnym oraz comiesięczne porady), Gabinet Dermatologii i Medycyny Estetycznej przy Reymonta 20 (promocyjne badanie znamion), Kino Helios (repertuar dla osób 60+ już od 16 zł), Kawiarnia Bistro „Mała Czarna” (promocje i 50-procentowe zniżki dla seniorów), Salon Fryzjerski „Twój Styl” przy Paderewskiego (20-procentowy rabat dla seniorów), Przemyski Uniwersytet Trzeciego Wieku (bogata oferta edukacyjna i turystyczna), Fastopizza (rabaty dla seniorów), Hotel Accademia (rabaty na usługi noclegowe (20 proc.) i gastronomiczne (10 proc.), Salon Kosmetyki i Masażu przy Franciszkańskiej (rabaty w każdy 2. i 4. wtorek), Profesjonalne Studio Modelowania Sylwetki „Studio Figura Przemyśl” (karnet „Aktywny Senior”, 2 razy w miesiącu bezpłatne pomiary i analiza składu ciała), Zespół Parków Krajobrazowych (zajęcia przyrodniczo-edukacyjne).
Przewodnicząca Przemyskiej Rady Seniorów podkreśla ponadto potrzebę powołania w Przemyślu Dziennego Klubu Seniora – Centrum Seniora, którego powstanie byłoby odpowiedzią na potrzeby, wynikające z przeprowadzonej przez radę 4 lata temu diagnozy lokalnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo sympatyczna Koleżanko ze studiów w Przemyślu z lat 1995-2000, serdecznie Cię pozdrawiam z Warszawy.
Moi drodzy cały przemyśl jest jednym wielkim domem seniora
Na ul.Wandy ,Akacjowej i Sucharskiego mieszkają sami seniorzy..Są to szczytowe ulice Przemyśla .. potrzebny jest dla tych starych i schorowanych ludzi AUTOBUS !
Bardzo sympatyczna Koleżanko ze studiów w Przemyślu z lat 1995-2000, serdecznie Cię pozdrawiam z Warszawy.
Moi drodzy cały przemyśl jest jednym wielkim domem seniora
Na ul.Wandy ,Akacjowej i Sucharskiego mieszkają sami seniorzy..Są to szczytowe ulice Przemyśla .. potrzebny jest dla tych starych i schorowanych ludzi AUTOBUS !