Piękny jubileusz 102. urodzin świętował 17 lutego por. Tadeusz Bystrzycki ps. „Brzozowski”. Życie jubilata, od urodzenia związanego z Oleszycami, to świadectwo historii i miłości do Ojczyzny.
– Panie Poruczniku, życzę zdrowia, spokoju oraz wielu dobrych chwil w gronie najbliższych. Dziękuję za służbę Polsce, niezłomną postawę i piękne świadectwo historii
– życzyła por. T. Bystrzyckiemu wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.
– Pańskie niezwykłe życie, naznaczone odwagą, poświęceniem i bezgranicznym oddaniem Ojczyźnie, stanowi dla nas wszystkich nieocenione świadectwo historii oraz wzór patriotyzmu. Postawa, honor i wierność najwyższym wartościom budzą głęboki podziw i wdzięczność całej naszej wspólnoty lokalnej. Dziękuję za trud żołnierskiej służby, ofiarność, męstwo oraz za przekazywane kolejnym pokoleniom świadectwo miłości do Ojczyzny
Reklama
– dołączyła do gratulacji starosta lubaczowski Barbara Broź.
Obie panie wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich odwiedziły zacnego jubilata w miejscu zamieszkania.
Por. Tadeusz Bystrzycki, urodzony 17 lutego 1924 roku, to najprawdopodobniej ostatni żyjący żołnierz AK w regionie lubaczowskim. W czasie II wojny światowej służył w Obwodzie Lubaczów „Lusia”. Jako aktywny konspirator działał w latach 1942 – 1945 na terenie Oleszyc i powiatu lubaczowskiego, biorąc udział w organizowaniu oporu wobec niemieckiego okupanta oraz w ochronie miejscowej ludności. Swoją postawą i działalnością zapisał się trwale w historii walki o wolność Polski. Z okazji obchodzonych w 2024 r. 100. urodzin por. Bystrzycki został uhonorowany Odznaką „Kolumbowie rocznik 20” oraz medalem „Wierni AK-owskiej Przysiędze”. Otrzymał również mundur oficerski Wojska Polskiego w wyrazie uznania za walkę o wolność Polski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze