Od 1 do 9 września potrwa policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Będzie więcej patroli w rejonie szkół i przedszkoli.
„Funkcjonariusze będą reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących w pobliżu szkół, szczególnie na przekraczanie przez nich dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych” – zapowiada policja.
Początkiem września policjanci odwiedzą szkoły, w których będą prowadzić spotkania profilaktyczne z dziećmi, zwłaszcza tymi, które rozpoczynają edukację, nauczycielami i ich rodzicami. Policjanci kontrolować będą autobusy szkolne, a także pojazdy, którymi dowożone są do szkół dzieci, pod kątem używania fotelików i pasów bezpieczeństwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze