Reklama

Wspólnie dla Ukrainy – prezydent Przemyśla uruchomił zbiórkę

– Jako miasto przygraniczne, zlokalizowane przy największym przejściu granicznym Medyka-Szeginie, a także przejście kolejowe w Przemyślu znajdujemy się na pierwszej linii masowego przybywania osób uciekających z Ukrainy przed wojną – pisze prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

– Kwota, którą chcemy zebrać jest ogromna, ale potrzeby terenów objętych wojną są jeszcze większe. Pomóżmy naszym sąsiadom tam na miejscu, zanim miliony osób będą zmuszone do opuszczenia swoich domów! Nie bądźmy obojętni! – apelował prezydent, uruchamiając zbiórkę.

Odzew jest wspaniały, dziś na koncie uzbierało się już niemal 100 tys. zł (stan na godzinę 10.30, 26.02.2022/ kwota aktualizuje się poniżej)
 

 

 

 


 

 



Przemyśl, 25.02.2022, godzina 19.49

 

 Pięć minut później kolejny telefon, tym razem od Pana dr Janusza Bugaj - Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Przemyśl-Paderborn z pytaniem: Wojtek czego potrzebujecie?

Reklama

Odpowiadam niczego Panie doktorze, ale Mosciska… Mościska potrzebują.
 

… za kolejne dziesięć minut: – Wojtek rozmawiałem z Birmistrzem Paderborn Michaelem Dreierem - kupujemy agregat i jedziemy do was.

Właśnie dowiedziałem się, że Pan doktor z żoną osobiście jadą samochodem z agregatem dla Mościsk. Nie ma czasu! Chodzi o ludzkie życie! Zatkało mnie po raz kolejny, zatkało do łez… WIEM GDZIE PODZIAŁO SIĘ CZŁOWIECZEŃSTWO!

Takich rozmów będzie coraz więcej, a ja jak najrzadziej chce odmawiać. Możecie to wspomóżcie. Nie możecie? Trzymajcie kciuki… – relacjonował wczoraj prezydent W. Bakun.
 

Reklama

autorka: Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama