Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która w wyniku wybuchu i pożaru straciła dom i cały dobytek. Przyczyną tragedii było najprawdopodobniej rozszczelnienie rury z gazem obok domu.
Do dramatu doszło w niedzielę, 3 lutego. Według relacji świadka, mieszkańcy poczuli gaz, więc zawiadomili pogotowie gazowe i wyszli na zewnątrz. Ostrzegli również przechodniów oraz właścicieli zaparkowanych w pobliżu aut. W pewnym momencie doszło do dwóch eksplozji, po czym cały dom zajął się ogniem. Płomienie były bardzo duże i sięgały powyżej konstrukcji budynku.
Domownicy uratowali życie, ale stracili dosłownie wszystko: meble, sprzęt RTV/AGD, dokumenty, oszczędności, ubrania i całe wyposażenie. Budynek nadaje się tylko do rozbiórki.
„Dom to było ich życie, w to miejsce włożyli całe swoje serce i oszczędności, a w jednej chwili cały ich dorobek życia poszedł z dymem” – pisze na portalu zrzutka.pl Gabriela Bąk, która jest organizatorem zbiórki.
„Każda wpłacona złotówka daje szansę na powrót do normalnego życia. Zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla rodziny z Oleszyc. Nasza pomoc, sprawi, że tragedia jaka dotknęła państwa Horeczy, zostanie pokonana przez ludzkie dobro” – zaznacza.
Poszkodowani znaleźli schronienie u rodziny. Swoją pomoc zadeklarował również burmistrz Oleszyc. Na razie rodzina otrzymała 8 tys. zł zasiłku celowego. Przy obecnych potrzebach, jest to jedynie kropla w morzu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wszyscy tylko ubezpieczenie i ubezpieczenie ale nigdy nie dostaną na tyle aby wybudować dom stracili wszystko a my ludzie dobrej woli możemy pomóc jak tylko się da
Kto sie ubezpiecza przez wadliwym gazociagiem PPNiG? Kasę za przesył biora dużą a odszkodowanie dadzą pewnie na wybudowanie szałasu
a ubezpieczenie?
Wszyscy tylko ubezpieczenie i ubezpieczenie ale nigdy nie dostaną na tyle aby wybudować dom stracili wszystko a my ludzie dobrej woli możemy pomóc jak tylko się da
Kto sie ubezpiecza przez wadliwym gazociagiem PPNiG? Kasę za przesył biora dużą a odszkodowanie dadzą pewnie na wybudowanie szałasu