Reklama

Wybuch gazu pozbawił ich domu. Trwa zbiórka

17/02/2019 18:30

Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która w wyniku wybuchu i pożaru straciła dom i cały dobytek. Przyczyną tragedii było najprawdopodobniej rozszczelnienie rury z gazem obok domu.

Do dramatu doszło w niedzielę, 3 lutego. Według relacji świadka, mieszkańcy poczuli gaz, więc zawiadomili pogotowie gazowe i wyszli na zewnątrz. Ostrzegli również przechodniów oraz właścicieli zaparkowanych w pobliżu aut. W pewnym momencie doszło do dwóch eksplozji, po czym cały dom zajął się ogniem. Płomienie były bardzo duże i sięgały powyżej konstrukcji budynku.

Domownicy uratowali życie, ale stracili dosłownie wszystko: meble, sprzęt RTV/AGD, dokumenty, oszczędności, ubrania i całe wyposażenie. Budynek nadaje się tylko do rozbiórki.

Reklama

„Dom to było ich życie, w to miejsce włożyli całe swoje serce i oszczędności, a w jednej chwili cały ich dorobek życia poszedł z dymem” – pisze na portalu zrzutka.pl Gabriela Bąk, która jest organizatorem zbiórki.

„Każda wpłacona złotówka daje szansę na powrót do normalnego życia. Zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla rodziny z Oleszyc. Nasza pomoc, sprawi, że tragedia jaka dotknęła państwa Horeczy, zostanie pokonana przez ludzkie dobro” – zaznacza.

Poszkodowani znaleźli schronienie u rodziny. Swoją pomoc zadeklarował również burmistrz Oleszyc. Na razie rodzina otrzymała 8 tys. zł zasiłku celowego. Przy obecnych potrzebach, jest to jedynie kropla w morzu.

Wpłat można dokonywać przez stronę zrzutka.pl


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2019-02-17 19:08:57

    a ubezpieczenie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2019-02-17 22:36:48

    Wszyscy tylko ubezpieczenie i ubezpieczenie ale nigdy nie dostaną na tyle aby wybudować dom stracili wszystko a my ludzie dobrej woli możemy pomóc jak tylko się da

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lubicz - niezalogowany 2019-02-20 16:52:46

    Kto sie ubezpiecza przez wadliwym gazociagiem PPNiG? Kasę za przesył biora dużą a odszkodowanie dadzą pewnie na wybudowanie szałasu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama