W Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu czynna jest wystawa malarstwa Ireny Oryl.
autor: JS
W Galerii odbyło się wzruszające spotkanie z autorką, która przez wiele lat pracy w jarosławskim Liceum Plastycznym wychowała całe rzesze uznanych dziś artystów.
Na spotkanie licznie przybyli Jej dawni uczniowie, którzy „z łezką w oku” wspominali czas spędzony w jarosławskim „plastyku”. Były kwiaty, życzenia, gratulacje i rozmowy o sztuce sędziwej artystki.

Retrospektywna wystawa Ireny Oryl cieszyła się dużym zainteresowaniem. / fot. Jacek Szwic
Irena Oryl urodziła się w...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 76% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze