Reklama

Z „serca” Jarosławia na „dach” powiatu

Złaz zorganizowany został przez Szkolne Koła Turystyczne przy I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, oczywiście przy wsparciu partnerów i sponsorów. A okazją było stulecie odzyskania niepodległości.

Spacer szlakami powiatu jarosławskiego odbył się w ostatnich dniach września, w ramach akcji „Jarosławskie dla Niepodległej”[paywall]. Przez dwa dni stu uczniów z jarosławskich szkół średnich wraz z opiekunami wędrowało po powiecie. Z symbolicznego „serca” miasta dotarli m.in. na „dach” powiatu jarosławskiego, czyli Mechową Górę, gdzie odśpiewali polski hymn, rozwinęli flagę narodową i odpalili race.

Jako że impreza była dwudniowa, w Świebodnej, dzięki uprzejmości dyrektora miejscowej szkoły oraz władz gminy Pruchnik, zaplanowany był nocleg. Poprzedzony został konkursami, ciekawymi prelekcjami, ogniskiem i koncertem grupy Fila-lala. Drugiego dnia uczestnicy wybrali się w podróż wąskotorówką, która była miłą niespodzianką na finał wędrówki.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama