Złaz zorganizowany został przez Szkolne Koła Turystyczne przy I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, oczywiście przy wsparciu partnerów i sponsorów. A okazją było stulecie odzyskania niepodległości.
Spacer szlakami powiatu jarosławskiego odbył się w ostatnich dniach września, w ramach akcji „Jarosławskie dla Niepodległej”[paywall]. Przez dwa dni stu uczniów z jarosławskich szkół średnich wraz z opiekunami wędrowało po powiecie. Z symbolicznego „serca” miasta dotarli m.in. na „dach” powiatu jarosławskiego, czyli Mechową Górę, gdzie odśpiewali polski hymn, rozwinęli flagę narodową i odpalili race.
Jako że impreza była dwudniowa, w Świebodnej, dzięki uprzejmości dyrektora miejscowej szkoły oraz władz gminy Pruchnik, zaplanowany był nocleg. Poprzedzony został konkursami, ciekawymi prelekcjami, ogniskiem i koncertem grupy Fila-lala. Drugiego dnia uczestnicy wybrali się w podróż wąskotorówką, która była miłą niespodzianką na finał wędrówki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze