W czwartek, 21 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Hermanowicach zatrzymali kobietę, która w centrum Przemyśla handlowała papierosami bez polskich znaków akcyzy. Zdradziło ją podejrzane zachowanie.
Po dłuższej obserwacji, mundurowi zauważyli, że ta po kryjomu sprzedaje papierosy. 49-letnia Polka miała przy sobie ponad 200 paczek. Okazało się, że w jej mieszkaniu znaleziono ich o wiele więcej. 2748 paczek papierosów o wartości przekraczającej 44 tys. zł. zostało zabezpieczonych, a kobieta usłyszała zarzut paserstwa, do czego się przyznała. Funkcjonariusze SG prowadzą dalsze postępowanie w sprawie.

– Od początku 2024 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami ujawnili nielegalne papierosy o szacunkowej wartości przekraczającej 2,2 mln złotych
Reklama
– przekazała służba prasowa BiOSG.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze