Dziś rano praktycznie niemożliwy okazał się dojazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Pracownicy zastali na trasie dojazdowej wysokie po pas hałdy śniegu. Problemy z wydostaniem się z obiektu miał też opiekun nocny, kończący nad razem swoją zmianę. Ciężkie warunki z pomocą życzliwych osób udało się jednak opanować. Teraz czas na kolejne wyzwanie. W internecie ruszyła zbiórka datków na ocieplane budy dla zwierzaków. Warto się przyłączyć.
Na pomoc w udrożnieniu dojazdu do schroniska na szczęście nie trzeba było długo czekać. Z inicjatywą wyszli przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski oraz właściciel firmy Bud Ślimak i wójt gminy Żurawica, dzięki których pomocy udało się przywrócić przejezdność. Z odśnieżeniem dojścia do boksów podopiecznych uporali się z kolei strażnicy miejscy oraz ekipa zapaleńców w osobach Łulasz Halota i Jacek Paniw. Nie oznacza to jednak końca kłopotów schroniska, jakich przysporzyła zimowa aura i wiążące się z nią niskie temperatury. Te ostatnie mocno dają się zwierzakom we znaki. Wyjściem z trudnej sytuacji może być zakup ciepłych bud, które zagwarantują czworonogom bezpieczeństwo i pozwolą przetrwać niełatwy zimowy czas. Takie zakupy to jednak konkretny wydatek, bo jedna buda kosztuje 1 tys. zł.
W internecie uruchomiona została więc zbiórka środków z przeznaczeniem na zakup ocieplanych i wyposażonych w progi i kurtyny bud. Potrzeba 20 tys. zł, bo wiele z tych dotychczasowych wymaga wymiany. Warto wesprzeć szczytny cel. Wpłat można dokonywać na portalu Zrzutka.pl pod linkiem https://zrzutka.pl/9u3xk7
Zachęcamy do wpłat!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze