Pod koniec czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, nadanych przez prezydenta RP, tym mieszkańcom regionu, którzy wyróżnili się wybitnymi zasługami w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury polskiej, tradycji ludowych oraz działalności społecznej i charytatywnej na rzecz lokalnej społeczności.
– Przyznane odznaczenie pragnę zadedykować wszystkim członkom stowarzyszenia diabetyków, bez których nie moglibyśmy się wykazać osiągnięciami na ich rzecz i sięgnąć po wspólny sukces – podkreślił uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi J. Zrajko. – Odznaczenie to przyjmuję jako należne całemu zespołowi ludzi, z którymi przypadł mi zaszczyt pracować na rzecz ludzi chorych na cukrzycę. Swojej pracy nie ograniczali tylko do osób z miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego, lecz działali też dla diabetyków z całej Polski, organizując dla nich różną działalność w kraju i za granicą – dodał, dziękując jednocześnie byłym i obecnym członkom władz przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Przyjmując zacne wyróżnienie, J. Zrajko złożył także hołd swojemu byłemu zastępcy, śp. Leszkowi Jaremu, który niestety nie doczekał uroczystości.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Gratuluję Mieciu, brawo Ty!
Stary kanciarz i ucho.Kpina
Strzelal z ucha?