04/03/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Galeria zdjęć przedstawiająca modlitwę i pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej zorganizowaną przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w ramach obchodów trwającego Roku Jubileuszowego pod hasłem Pielgrzymi Nadziei. Pracownicy, wolontariusze i podopieczni wzięli udział w mszy świętej, refleksji nad nadzieją w życiu człowieka oraz osobistej modlitwie. Integracja, wzajemne wsparcie i umacnianie wiary były głównymi celami wydarzenia. Działalność Caritas koncentruje się na duchowym wsparciu, przywracaniu nadziei i godności potrzebującym, co jest priorytetem ich misji. Obchody jubileuszowe mają na celu pogłębienie więzi z Bogiem i wspólnotą Kościoła oraz przypomnienie o solidarności i trosce o innych.
Modlitewnemu skupieniu przewodniczył bp Krzysztof Chudzio
Pielgrzymi wypełnili Bazylikę w Kalwarii Pacławskiej