Udało się! Fundacja Arka przekazała kolejny rower dla Domu Dziecka w Nowej Grobli.
Przypomnijmy, fundacja zapoczątkowała akcję „Rower Pomaga”, której myślą przewodnią jest ograniczenie emisji szkodliwych toksyn oraz dwutlenku węgla do atmosfery. Dlatego promowanie roweru jako[paywall] ekologicznego środka transportu jest niezwykle ważne.
Warunkiem otrzymania roweru było zsumowanie kilometrów przejechanych tym środkiem transportu i przekazanie ich na wybrany cel. Pierwszy rower „wykręcili” uczestnicy rajdu rowerowego szlakiem Green Velo. Jednak apel i prośba urzędników Starostwa Powiatowego w Lubaczowie nie pozostały bez odpowiedzi.
– Mamy wyjeżdżone już 43 tysiące kilometrów – mówi Bogdan Skibiński, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska – co w przeliczeniu daje około 100 ton mniej dwutlenku węgla w atmosferze. Docelowo planowane jest pokonanie 1 000 000 kilometrów, co dałoby efekt w postaci 2500 ton mniej dwutlenku węgla w atmosferze. Dobrą wiadomością jest to, że do akcji włączyły się Lasy Państwowe, które ufundowały 10 kolejnych rowerów. Czyli zabawa trwa dalej. Może uda się zdobyć trzeci rower dla Domu Dziecka w Nowej Grobli?
Uroczyste przekazanie roweru dla dzieci z Domu Dziecka w Nowej Grobli nastąpi 16 września br. podczas II Pikniku Ekologicznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze