W poniedziałek, 28 stycznia, w Przemyślu około godziny ósmej rano normy zanieczyszczenia powietrza przekraczały 400 procent! Znajomy maszerował do pracy ulicami Mickiewicza, Jagiellońską, przez Rynek. W godzinach porannych do dymów kominowych dołączają się w tych miejscach spaliny samochodowe. Tego dnia smog odczuwało się w płucach niemal fizycznie.
– O ile rozumiem osoby, które muszą z zawodowych czy ważnych osobistych powodów w godzinach szczytu przemieszczać się przez centrum miasta, to zupełnie nie pojmuję, dlaczego na przykład dzieci szkolne czy przedszkolne właśnie w tym czasie gdzieś wędrują? – zastanawiał się mój rozmówca.
I tu po raz kolejny trzeba bić na alarm. Heroiczną walkę ze smogiem od lat w Przemyślu prowadzi między innymi straż miejska. W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego zamieszczamy ulotkę informującą, jak ze smogiem walczyć. Strażnicy każdej zimy robią, co mogą, aby do mieszkańców, głównie centrum miasta, dotarło, że paląc w piecach czym popadnie, trują nie tylko innych, ale również siebie. Na ile te akcje są skuteczne? Wystarczy każdej zimy popatrzeć przez okno.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W Przemyślu bida aż piszczy.Mieszkańcy maja dylemat,czy bardzo skromne dochody mieszczące się w dolnych granicach ubóstwa wydać na żywność,dzieci czy też luksusowy opał.Wiadomo,ze wybiorą żywność i dzieci a opał to czym popadnie.Śmieszy mnie sprawność Straży Miejskiej w wyłapywaniu palących byle czym.Można jeszcze zaangażować policję,wojsko,urząd skarbowy i wszystkie inne służby ucisku z rekonstruktorami włącznie w ściganiu najbiedniejszych to i tak nic nie zmieni.Zastanawia mnie zawsze z jakim zapałem chcemy ścigać i karać ale zapału takiego już nie ma jak to zmienić na lepsze a wręcz odwrotnie.
Spliny samochodów to znikomy procent. W nocy mało co aut jeździ po ulicach, a wskaźniki w górze. Około godziny 22 w całym przemyslu czuć zapach węgla, wdzierajacy sie do innych mieszkń. Wiec samochody bym wyeliminował z udziału smaga.
Lepiej nie wychodzi z domu. Wszyscy się podusimy.
Za zgoda władz sprzedawane coś co każą nazywać węglem, a w rzeczywistości są to odpady kopalniane dawniej gromadzone na przykopalnych hałdach.Dzisiaj żadna kopalnia czynnych hałd nie ma.Ale to co powinno być na hałdach jest w naszych piecach sprzedawane jako węgiel.Ten"węgiel" jest naszym nieszczęściem.Problem zabijania i mordowania ludzi smogiem skończy się wtedy kiedy zdecyduje się rozwiązać problem "węgla"Wystarczy pojechać do Mościsk czy też Lwowa gdzie też palą węglem i to o wiele więcej niż u nas a smogu nie ma i nie czuć go na ulicach.
\"...Ona powinna trafić nie tylko do dorosłych mieszkańców, ale przede wszystkim do przedszkoli i szkół...\"Po co? Przecież dzieci nie mają głosu. Rodzic rządzi w domu. Mało tego - co za fałsz i obłuda. HAHA dzień Ziemii - wysztkie dzieci idą sprzątać świat, zbierają papierki, kapsle i inne duperele, które... kilka dni temu same wyrzuciły idąc ulicą i jedząc cukierka. Za kilka dni po sprzątaniu ziemii znowu idą ulicą i rzucają papierek z cukierka, loda, puszka po napoju - bo przecież 10latek nachlał się napoju energetyzującego bo bidul siły nie ma. Co za żal chodzący.To dorośli stare h**** zasyfiają ziemię. Pchają do pieców co mają pod ręką, idzie ulicą taki skurłysyn i je**** peta na ziemie, albo folie z ruskich papierosów. Niech edukują, ale tych starych je****** capów w miejscu pracy, a wtedy bachory pójdą ich śladem.
''Dym penetruje atmosferęTo pochodzi z przemysłu ciężkiegoWarstwy powietrza, które nas otaczająZostały zatrute przez ogromne kominy fabrykZanieczyszczenie środowiskaZniszczenia nie do oszacowaniaWysokie stężenie azotuWypiera tlenDusimy się gazem przez nas wyprodukowanymPrzedstawiam wam śmierć Matki NaturyKwaśny deszcz spada z niebaIm więcej będziemy tego wdychać, tym szybciej umrzemyZmiana klimatu, odparowanie klimatuLasy zmieniają się w pustynie i nie odrastająEliminacja gatunków zwierzątZiemia wykonuje swój ostatni obrótProces duszeniaNadchodzące ludobójstwoNaturalne procesy zakłóconeSamobójstwo ludzkościDlaczego chcemy rodzić dzieciSkoro niszczymy naszą planetę?Dziedzictwem tego pokolenia będziePlaneta zagrożona zniszczeniem''PESTILENCE - PROCESS OF SUFFOCATION - TEKSTOWO.PL
Smogu pozwól żyć !!!TE CHOROBY WYWOŁUJE SMOG - FAKT.PLZE SMOGIEM LEPIEJ ROZPRAWIĄ SIĘ DRZEWA I TRAWA NIŻ KOSZTOWNY... - DZIENNIKPOLSKI24.PL
No nie wiem, chyba nie tak do końca...
dziecko panie redaktorze trochę kobiecości porażka. Tak napisałem dobrze ty już nigdy nie będziesz mężczyzną...
To co pisze pan naczelny to chyba jakiś dżołk. Przemyska SM reaguje na zgłoszenia odnośnie palenia pod wskazanym adresem np. ścinkami z płyt pilśniowych (czyli, de facto po części zawartym w nich klejem), tudzież oponami, mniej więcej tak:"A jak my niby mamy sprawdzić czym tam się pali?" "Skoro pani w telewizji głupot naopowiadali, że SM może wysłać drona nad komin i pobrać próbki to niech sobie pani do tej telewizji to zgłasza a nie pod 986". "Proszę pani, jest po 22.00 i funkcjonariusze nie będą nikogo o tej porze niepokoić".Tego typu teksty słyszę zawsze gdy zadzwonię do nich w ww. kwestii.
Podziękujmy poprzedniemu prezydentowi, który miasto i mieszkańców miał w dalekim poważaniu. Tyle zrobił w kwestii czystego w Przemyślu co i w strefie inwestycyjnej w kwestii biznesu.
Znieść opłaty przesyłowe zmienne , stałe . opłaty za opłaty , opłaty na nowe samochody prezesów co rok i ludzie sami zaczną instalować piece gazowe bez waszej pomocy waszych programów .
niedługo ty będzie jak piszesz tym starym h. i może nie będzie cię stać na ogrzewani . Znam ludzi , którzy całe lato gromadzą papiery , tektury resztki po skrzynkach drewniany łowią w Sanie gałęzie aby zakosztować w zimie trochę luksusu w Polsce zwanym ciepłem
@su-metalZ cyklu nie wiem, ale wypowiem się.Masakra.
A proszę bardzo. Robimy to specjalnie żebyś się wkur****. Żeby Ci szybciej żyłka w dupie pękła i dostał zawału.
Trudno. Selekcja naturalna. Mnie stać i nie biorę sobie za cel być biednym. Zacznij myśleć pozytywnie @wert. Zapamiętaj... Najgorszym miejscem, w którym sam możesz się uwięzić to Twój umysł z negatywnym nastawieniem.
Smog zabija wolniej jak zimno. Bez ogrzewania nie przeżyjesz jednej zimy, oddychając zanieczyszczonym powietrzem przeżyjesz nawet kilkadziesiąt zim. Rachunek jest prosty.
Powiem Wam tak, ja pochodzę z Przemyśla, jednak na codzień mieszkam we Wrocławiu, nie ma co narzekać w takim Wrocławiu jest dopiero nie fajnie jeśli chodzi o jakość powietrza.
Smog is very bad habit of life.. if it is not remove from your life then person dies in a less time ,....[url=https://www.writecdr.com/acs-australia-migration-skill-assessment/]rpl skills assessment[/url][url=https://www.writecdr.com/acs-rpl-report-samples/]acs rpl project report sample[/url]
W poniedziałek to nawet 900% było!!!
W Przemyślu bida aż piszczy.Mieszkańcy maja dylemat,czy bardzo skromne dochody mieszczące się w dolnych granicach ubóstwa wydać na żywność,dzieci czy też luksusowy opał.Wiadomo,ze wybiorą żywność i dzieci a opał to czym popadnie.Śmieszy mnie sprawność Straży Miejskiej w wyłapywaniu palących byle czym.Można jeszcze zaangażować policję,wojsko,urząd skarbowy i wszystkie inne służby ucisku z rekonstruktorami włącznie w ściganiu najbiedniejszych to i tak nic nie zmieni.Zastanawia mnie zawsze z jakim zapałem chcemy ścigać i karać ale zapału takiego już nie ma jak to zmienić na lepsze a wręcz odwrotnie.
Spliny samochodów to znikomy procent. W nocy mało co aut jeździ po ulicach, a wskaźniki w górze. Około godziny 22 w całym przemyslu czuć zapach węgla, wdzierajacy sie do innych mieszkń. Wiec samochody bym wyeliminował z udziału smaga.