Pacjenci niepełnosprawni, ich rodzice i osoby korzystające z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej przy ulicy Kapitulnej 4 w Przemyślu skarżą się na dyrekcję Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3, że zamyka im parking. Dyrektor Barbara Jabłońska uważa, iż to nie skarżą się pacjenci, a... sami pracownicy.
– Pani dyrektor ośrodka zdecydowała, aby na parkingu przed przychodnią dla osób niepełnosprawnych i poradni psychologiczno-pedagogicznej postawić szlaban, który będzie nam, niepełnosprawnym, uniemożliwiał dojazd jak najbliżej wejścia. Chodzimy o kulach, jeździmy na wózkach inwalidzkich i zostawianie samochodów przed szlabanem będzie sporą trudnością. Pani dyrektor zrobiła to specjalnie, aby ona i jej personel miał miejsca parkingowe. Twierdzi, że[paywall] można podjechać samochodem pod ośrodek od strony ulicy Kapitulnej, wysiąść z niego, wjechać wózkiem do budynku, wygramolić się do windy, jechać nią na drugie piętro, wygramolić się z niej i dopiero wtedy dotrzeć do przychodni czy poradni. Tyle, że tam nie można stawać, a policja wlepia mandaty – mówią. – Kierowca, opiekun osoby niepełnosprawnej musi stamtąd odjechać. Musi taką osobę pozostawić samą sobie. Jak mają sobie poradzić dzieci niepełnosprawne, korzystające z rehabilitacji? Pani dyrektor uważa, że jeśli zrobi na zapleczu ośrodka dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, wymaluje je na niebiesko, to rozwiąże sprawę. Nie, nie rozwiąże. Niepełnosprawnych korzystających z rehabilitacji w przychodni i osób do poradni pedagogiczno-psychologicznej jest znacznie więcej. Jest niemożliwe, aby każdy mógł skorzystać w jednym czasie z miejsca uprzywilejowanych – dodali.
– Było tak, że każdy mógł tam sobie wjeżdżać kiedy chciał i jak chciał. Przez to mieliśmy wiele problemów. Śmierciarka dojechać nie mogła, straż pożarna również. Jako ośrodek mamy duży bus, który wozi zarówno moje dzieci z ośrodka, jak i dzieci z OREW-u. Ten 16-osobowy bus nie miał do tej pory szans nawrócić. Musiał wyjeżdżać tyłem na skrzyżowanie ulic Tatarskiej, Kapitulnej i Popiełuszki. Nie mogę na to pozwolić. Wzmożony ruch na zapleczu budynku spowodował dewastację chodników, betonowych rynienek, które mają odprowadzać wodę. Każdy pacjent niepełnosprawny otrzymuje od nas kartę, która zwalnia go z zakazu postoju od strony ulicy Kapiulnej. Nikt złego słowa nie powie. O jakim wgramoleniu do windy mówimy? Wszystkie drzwi otwierają się na fotokomórkę. Tak dostosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych budynku nie ma w całym Przemyślu – twierdzi B. Jabłońska. – Uważam, że te pretensje artykułują pracownicy zarówno poradni, jak i przychodni. Im chodzi o to, aby zaparkować swoimi samochodami jak najbliżej. Najlepiej na korytarzu. Szlaban bardzo im to utrudni, a w zasadzie uniemożliwi – twierdzi dyrektor SOSW nr 3.
B. Jabłońska zdecydowała podzielić istniejący parking na pół. Przed i za szlabanem. Przed – poza dwoma miejscami wymalowanymi na niebiesko dla osób niepełnosprawnych – może parkować każdy, za tylko osoby mające zezwolenie. To sprawi, że bus będzie miał wreszcie gdzie nawrócić, a dzieci z ośrodka nie będą musiały obawiać się o swoje bezpieczeństwo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja tam problemu nie widzę, jestem pacjentem, zawsze wchodzę od frontu, tam jest podjazd, winda - ich parking niech sobie robią co chcą w czym zamieszanie.
Ona pewnie z PiS albo z Regia. Panie Bakun rób Pan porządki z patologią. Proszę wyczyścić środowisko z wiernej ale miernej. W Urzędzie Miejskim zaczynamy od porządkowania stajni. Np. VOLVO.
Ja tam problemu nie widzę, jestem pacjentem, zawsze wchodzę od frontu, tam jest podjazd, winda - ich parking niech sobie robią co chcą w czym zamieszanie.
Ona pewnie z PiS albo z Regia. Panie Bakun rób Pan porządki z patologią. Proszę wyczyścić środowisko z wiernej ale miernej. W Urzędzie Miejskim zaczynamy od porządkowania stajni. Np. VOLVO.
Wojtek nie sprzedaj sie tylko PO