I Forum Organizacji Pozarządowych Miasta Jarosławia, które odbyło się w czwartek, 8 września, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch rozpoczął zapewnieniem o współpracy, wsparciu i pomocy ze strony miasta dla organizacji pożytku publicznego wychodzących z ciekawymi projektami.
Podczas forum wyróżniono wolontariuszy, którzy wykonali najwięcej pracy na rzecz miejscowej społeczności. Uhonorowany został Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Gimnazjum w Wólce Pełkińskiej. Dziewięć tworzących go dziewcząt włączyło się w działanie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy jarosławskim kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Nagrodę odebrały też wolontariuszki pomagające przy organizacji działań Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu. Kolejnym nagrodzonym zespołem był Szkolny Klub Europejski działający przy Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu. Uhonorowano także Jarosławską Grupę Biegową Sokół, organizatora bądź współorganizatora imprez począwszy od maratonów, na „jarosławskiej pionie”, czyli sobotnich biegach po parku skończywszy.
Podczas dyskusji poruszano problemy, z jakimi borykają się przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń.
Współpraca na linii samorząd i organizacje pożytku publicznego może przynosić korzyści obu stronom oraz lokalnej społeczności. W Jarosławiu już ją rozpoczęto. Uczestnicy forum zapewniali, że chcą ją kontynuować i rozwijać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze