Reklama

Burmistrz: – Jesteśmy gotowi do współpracy

21/09/2016 09:39

I Forum Organizacji Pozarządowych Miasta Jarosławia, które odbyło się w czwartek, 8 września, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch rozpoczął zapewnieniem o współpracy, wsparciu i pomocy ze strony miasta dla organizacji pożytku publicznego wychodzących z ciekawymi projektami.

Nagrodzeni wolontariusze

Podczas forum wyróżniono wolontariuszy, którzy wykonali najwięcej pracy na rzecz miejscowej społeczności. Uhonorowany został Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Gimnazjum w Wólce Pełkińskiej. Dziewięć tworzących go dziewcząt włączyło się w działanie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przy jarosławskim kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Nagrodę odebrały też wolontariuszki pomagające przy organizacji działań Stowarzyszenia Muzyka Dawna w Jarosławiu. Kolejnym nagrodzonym zespołem był Szkolny Klub Europejski działający przy Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu. Uhonorowano także Jarosławską Grupę Biegową Sokół, organizatora bądź współorganizatora imprez począwszy od maratonów, na „jarosławskiej pionie”, czyli sobotnich biegach po parku skończywszy. 

Ratusz a OPP

Podczas dyskusji poruszano problemy, z jakimi borykają się przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń.

Reklama

Współpraca na linii samorząd i organizacje pożytku publicznego może przynosić korzyści obu stronom oraz lokalnej społeczności. W Jarosławiu już ją rozpoczęto. Uczestnicy forum zapewniali, że chcą ją kontynuować i rozwijać.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości