Reklama

Co dalej z „Niedźwiadkiem”?

22/01/2020 17:27

Zgodnie z zapisem przetargu, nowy najemca klubu „Niedźwiadek” powinien uruchomić w nim działalność w ciągu 45 dni. Tymczasem minęło już 2 miesiące i żadnego ruchu wokół lokalu nie widać. – W 45 dni nie da się uzyskać wszystkich pozwoleń oraz przeprowadzić remontu takiego obiektu – wyjaśnia dzierżawca.

Właścicielem budynku, w którym znajduje się „Niedźwiadek” jest miasto. Umowa z wcześniejszym najemcą dobiegała końca 31 października. Urząd ogłosił przetarg na wynajem lokalu jeszcze przed[paywall]  upływem tego terminu. Stawka wyjściowa w aukcji wynosiła 19 zł netto za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Warunkiem było także prowadzenie w lokalu działalności gastronomicznej. W przetargu wzięło udział dwóch oferentów, w tym dotychczasowy najemca. Licytację wygrał Robert Wróbel. Przetarg rozstrzygnięto 8 listopada. Lokal został przekazany najemcy kilka dni później. Wcześniej musiał zapłacić kaucję w wysokości 3-miesięcznego czynszu.

Zgodnie z warunkami przetargu, nowy zarządca klubu „Niedźwiadek” powinien nadal prowadzić działalność gastronomiczną i uruchomić ją w ciągu 45 dni. Minęło już jednak 2 miesiące, a w lokalu nic się nie dzieje.

Reklama

– W 45 dni nie da się uzyskać wszystkich pozwoleń oraz przeprowadzić remontu takiego obiektu, który znajduje się w zabytkowej kamienicy z XVI wieku – mówi Robert Wróbel. – Dodatkowo w lokalu stwierdzono kilka wad ukrytych, które w chwili obecnej uniemożliwiają jakąkolwiek działalność zgodnie z przepisami. Na podstawie regulaminu przetargów na najem lokali użytkowych Urzędu Miejskiego w Przemyślu (zarządzenie nr 388/2018), wystąpiłem do urzędu o wydłużenie tego terminu i taką zgodę uzyskałem – mówi.

Dodaje, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni rozstrzygnie się przyszłość wspomnianego lokalu.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Klient - niezalogowany 2020-01-22 18:06:42

    Lepiej, żeby Niedźwiadek nie straszył brudem, obskurną toaletą czy niesympatyczną obsługą, której się nie chciało powycierać stolika. Zamiast tego ślipia w telefon. To może lepiej nie otwierać. Po co dalej straszyć turystów?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    evi90 - niezalogowany 2020-01-22 18:54:09

    obsługa w Niedźwiadku do tej pory była nieporozumieniem miejmy nadzieję że coś w tej kwestii się tam zmieni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wstyd - niezalogowany 2020-01-22 18:55:13

    Zmieni zmieni zobaczycie jaka tam teraz elita będzie siedzieć ... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości