Zgodnie z zapisem przetargu, nowy najemca klubu „Niedźwiadek” powinien uruchomić w nim działalność w ciągu 45 dni. Tymczasem minęło już 2 miesiące i żadnego ruchu wokół lokalu nie widać. – W 45 dni nie da się uzyskać wszystkich pozwoleń oraz przeprowadzić remontu takiego obiektu – wyjaśnia dzierżawca.
Właścicielem budynku, w którym znajduje się „Niedźwiadek” jest miasto. Umowa z wcześniejszym najemcą dobiegała końca 31 października. Urząd ogłosił przetarg na wynajem lokalu jeszcze przed[paywall] upływem tego terminu. Stawka wyjściowa w aukcji wynosiła 19 zł netto za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Warunkiem było także prowadzenie w lokalu działalności gastronomicznej. W przetargu wzięło udział dwóch oferentów, w tym dotychczasowy najemca. Licytację wygrał Robert Wróbel. Przetarg rozstrzygnięto 8 listopada. Lokal został przekazany najemcy kilka dni później. Wcześniej musiał zapłacić kaucję w wysokości 3-miesięcznego czynszu.
Zgodnie z warunkami przetargu, nowy zarządca klubu „Niedźwiadek” powinien nadal prowadzić działalność gastronomiczną i uruchomić ją w ciągu 45 dni. Minęło już jednak 2 miesiące, a w lokalu nic się nie dzieje.
– W 45 dni nie da się uzyskać wszystkich pozwoleń oraz przeprowadzić remontu takiego obiektu, który znajduje się w zabytkowej kamienicy z XVI wieku – mówi Robert Wróbel. – Dodatkowo w lokalu stwierdzono kilka wad ukrytych, które w chwili obecnej uniemożliwiają jakąkolwiek działalność zgodnie z przepisami. Na podstawie regulaminu przetargów na najem lokali użytkowych Urzędu Miejskiego w Przemyślu (zarządzenie nr 388/2018), wystąpiłem do urzędu o wydłużenie tego terminu i taką zgodę uzyskałem – mówi.
Dodaje, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni rozstrzygnie się przyszłość wspomnianego lokalu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lepiej, żeby Niedźwiadek nie straszył brudem, obskurną toaletą czy niesympatyczną obsługą, której się nie chciało powycierać stolika. Zamiast tego ślipia w telefon. To może lepiej nie otwierać. Po co dalej straszyć turystów?
obsługa w Niedźwiadku do tej pory była nieporozumieniem miejmy nadzieję że coś w tej kwestii się tam zmieni
Zmieni zmieni zobaczycie jaka tam teraz elita będzie siedzieć ...
Miato turystyczne buahahahhahahahhahhaaaaaaaaaaaa
Bardzo dobrze się stało że zmienia się dzierżawca. Wstydem dla Miasta był ten lokal, syf wszędzie a o obsłudze szkoda wspominać. Kiedyś pomagałam tam przy pewnej imprezie jak zobaczyłam kuchnię w której nie było sprzątane chyba nigdy miałam odruch wymiotny. Takiego brudu już nigdy w żadnej kuchni nie widziałam a dodam że było to z samego rana. O sprzątaniu ze stałych pracowników nawet nikt nie wspominał.
Najlepsza była brudna i tłusta sofa oraz wykładzina z ogromnymi plamami niewiadomego pochodzenia.
W tym lokalu i tak nic się nie działo. Wchodziło się tam tylko wtedy, gdy już nie było nigdzie indziej miejsca. Zresztą i tak długo się nie dało tam posiedzieć, bo śmierdziało, wykładzina była cała pooblewana a siadając na sofach trzeba było uważać, żeby się nie pobrudzić. Poza tym obsługa to chyba tam pracowała za karę. Myślę, że warto poczekać na remont nowego najemcy, na pewno się wiele zmieni. Zresztą gorzej to być nie może !Życzę powodzenia nowemu najemcy i trzymam kciuki :)
jasne, zupa po 20 zeta. a na FB znow ukarze sie komentarz ze jak za drogo to są bary mlecxzne.
Może faktycznie są problemy o których nie wiemy albo wymagania które wymagają czasu znając poprzedniego właściciela to się nie zdziwię może poczekajmy i dajmy czas bo lokal ma potencjał
zapraszam Turystów na ulice Czarneckiego, Kopernika, Jagielońska (moze przystanki MZK poogladają z czasów PRL) zapraszam turystów na ulicę Sportową a wy piszecie o lokalu ze balagan był nie znajc historii.
Co dalej z „Niedźwiadkiem”? jak to co będzie ? Prezydent Wojtuś Bakun otworzy tam biznes np. hurtownie i jako przedstawiciel handlowy swojej firmy będzie kręcił lody pod okiem prezydenta ( czyli siebie ) no bo kto bogatemu zabroni , no bo jak by można było inaczej to nowy biznes należy rozpocząć z przytupem . trochę z historii UM w Przemyślu : Mocne otwarcie! Maksymalna pensja prezydenta Bakuna Maksymalne stawki wynagrodzenia dla prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Miesięcznie zarobi 9 tys. 940 zł brutto, co „na rękę” daje ok. 7 tys. zł. Warto dodać, że to kwota bez dodatków i nagród jubileuszowych. Niemal tyle samo zarabiał były prezydent Robert Choma.
niestety ale większość komentarzy to prawda i nie dziwię się że nie jest jeszcze otwarty tam lokal nadawał się do kapitalnego remontu, poprzedni włodarz trzymał to tylko chyba dla tego żeby nikt inny tam nic mu nie otworzył, chwilami jeden kelner który odpowiadał za obsługę, sprzątanie i przygotowywanie szybkich odmrażanych potraw masakra! Miasto turystyczne a w środku odpychający wystrój z poniszczonymi już elementami wyposażenia o WC nie wspomnę zresztą w Wareckiej nie lepiej - od lat remontu kibla brak ;) Jest jedna pani w mieście która mimo młodego wieku wie jak prowadzić gastronomie na poziomie! Nic osobistego poprostu szlak mnie trafia!
Był przetarg i każdy mógł startować A Wy ZNOWU że wina tego jednego jedynego nagorszego człowieka w Przemyślu. Moze powinniście biografię napisać. A odnośnie lokalu to coś mi się o uszy obiło że chodzi zgody konserwatorskie, które są mega wyśrubowane. Stary budynek to i zawsze coś konserwator znajdzie. Dajmy czas i zobaczmy co będzie.
Każdy mógł startować ale nie każdy mógł wygrać . Ten lokal jest zarezerwowany .
Asdf czy ty człowieku jesteś idiotą czy tylko głupi każdy mógł stanąć przetarg był jawny fakt ze poprzedni właściciel startował i przegrał wiec o czy ty piszesz
Jan idiota to jesteś Ty bo przetarg był już wygrany na kilka tygodni przed oficjalnym przetargiem....
Niedżwiadek należał kiedyś do czołówki polskich klubów jazzowych. Niestety został totalnie zniszczony.Wszechobecny syf,fatalna obsługa i koszmarna muzyka ,która sączyła się z głośników , wystawia złą opinię najemcy. Wstyd! Czym innym jest odpowiedzialność poprzednich władz za stan tego lokalu .Gdzie byli prezydenci ? Co czuli przechodząc ciemnym ,brudnym i śmierdzącym korytarzem ? Wstyd !
A co to za nowy najemca, który startuje do przetargu nieprzygotowany kompletnie i wielce zdziwiony, że nad tym miejscem piecze sprawuje konserwator? Zapomnieli mu powiedzieć? Jedyny samochód, który widziałem pod niedzwiadkiem to samochód wareckiej, do którego pozbierali pozostałości po lokalu i było to tuż po przetargu. A od tego czasu nowy włodarz nie kiwną nawet palcem żeby przygotować tą spelunę do otwarcia. Nasuwa się pytanie. Po jaką cholerę to brał???
Znam gościa, rozmawiałem z nim. Tam jest jakiś duży problem ze Strażą Pożarną a nie z Konserwatorem. Żadnej zupy po 20 PLN też tam nie będzie. Ma być dobre jedzenie i alkohol na kieszeń każdego mieszkańca Przemyśla.Gość powiedział że zostawia w lokalu scenę bo chce współpracować z PCKiN. Nie piszcie bzdur
no to czekamy z niecierpliwością bo sezon tuż tuż...
Wreszcie jakiś powiew optymizmu. Dobra konkurencja w Rynku może spowoduje, że właściciele Wareckiej i pizzerii w Rynku wezmą się za jakiś remont swoich lokali. Śmierdziało w Niedźwiadku, ale nadal śmierdzi w Wareckiej i pizzerii. Wystarczy wejść do czystego Absyntu i porównać z Warecką. Przepaść kulturowa.
To lepiej być w uk lub na truskawkach i przynajmniej żaden burak nie wylicza i nie patrzy na ręce. Dobrze ze poprzednik przez lata super zarzadzal
Wróbelki ćwierkają że nowy najemca zamówił w jednej z firm niklowane rury wraz z montażem. A w zakładzie szklarskim lusta. Opowiadał w obu miejscach, że otwiera najlepszy klub Go-Go na Podkarpaciu !! To będzie wstyd na całą Polskę, takie miejsce w UM.
Lepiej, żeby Niedźwiadek nie straszył brudem, obskurną toaletą czy niesympatyczną obsługą, której się nie chciało powycierać stolika. Zamiast tego ślipia w telefon. To może lepiej nie otwierać. Po co dalej straszyć turystów?
obsługa w Niedźwiadku do tej pory była nieporozumieniem miejmy nadzieję że coś w tej kwestii się tam zmieni
Zmieni zmieni zobaczycie jaka tam teraz elita będzie siedzieć ...