Reklama

Czy do szpitala przyjdzie nadzieja?

02/03/2016 19:54

W jarosławskim Centrum Opieki Medycznej, czyli po ludzku w szpitalu powiatowym, coś nareszcie drgnęło. Mam na myśli powołanie dyrektora. Po długim okresie bezkrólewia już sam fakt pojawienia się szefa daje nadzieję. Mimo tego, że dyrektor został przywieziony w teczce, bo konkursy nie wypaliły, rodzi się przeświadczenie, iż zmieni kierunek i poprowadzi placówkę w stronę pacjentów.

Opinia o szpitalu jest zła i to nie tylko wśród mieszkańców. Stanisław Krasny, obejmując funkcję szefa, zapowiedział, że będzie dążył do jej zmiany. Mówił też o inwestycjach, ale o tym mówili i ciągle powtarzają wszyscy. Polepszenie wizerunku to przede wszystkim stworzenie przyjaznego obrazu szpitala w oczach mieszkańców. Bo tylko dla nich został powołany i im ma służyć. Jeśli nowemu szefowi się to uda, to nie zostanie nam nic innego, jak złożyć wyrazy uznania. Nie jest to proste zadanie. 

Od paru lat, kto mógł, wizerunek pogarszał. Jeśli nawet coś dobrego się działo, to była mowa o inwestycjach, przekazanych pieniądzach i sprzęcie. O ludziach ani słowa. Doszło do tego, że gryzonie zadomowiły się w prosektorium i nie znalazł się nikt odpowiadający za zlikwidowanie dziury, którą właziły.

Nowy dyrektor może podnieść COM z zapaści. Pod warunkiem, że sam będzie rządził placówką. Co dało zarządzanie przy „pomocy” niektórych samorządowców i innych ważnych lokalnie osobistości, wiedzą szukający ratunku w szpitalu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama