Z inicjatywy Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl odbyła się akcja sprzątania Fortu XVII Ostrów, wchodzącego w skład słynnej Twierdzy Przemyśl.
Do sprzątania zgłosiło się kilkanaście osób, w tym m.in. działkowcy z ogródków działkowych „Nadzieja”, społecznicy z Przemyśla i okolic, a także przedstawiciele Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. Przez kilka dni, od 27 do 31 stycznia br., czyszczony był wał forteczny oraz ceglano-kamienna brama wjazdowa.
Na terenie zabytkowego obiektu odkryto... sterty śmieci (butelki, pojemniki po nawozach, puszki, worki plastikowe, meble itp.), które pozostawili po sobie ludzie. Zgodnie z planem uczestnicy akcji zamontowali również przy drodze fortecznej trzy tablice z napisem „Zakaz wysypywania śmieci pod karą administracyjną”, które wraz ze słupkami zostały zamówione przez Związek Gmin Fortecznych.
– Cieszymy się, że w akcji wzięli udział działkowcy, którzy na co dzień korzystają z terenu Fortu XVII w Ostrowie. Mamy nadzieję, że wspólna praca i zaangażowanie przyczynią się do zmiany wizerunku zabytkowego terenu, a także zmiany poglądów i zachowań ludzi niszczących krajobraz, który nas otacza – powiedziała Karolina Marciniak ze Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Bakun i Świeży już nie zbierają śmieci? Już nie robia promocji jacy są eko?
To nie jest stary artykuł?
https://www.youtube.com/watch?v=IT2mZx2QcVo