Reklama

Działkowcy pomogli w porządkowaniu fortu

Z inicjatywy Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl odbyła się akcja sprzątania Fortu XVII Ostrów, wchodzącego w skład słynnej Twierdzy Przemyśl.

Do sprzątania zgłosiło się kilkanaście osób, w tym m.in. działkowcy z ogródków działkowych „Nadzieja”, społecznicy z Przemyśla i okolic, a także przedstawiciele Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. Przez kilka dni, od 27 do 31 stycznia br., czyszczony był wał forteczny oraz ceglano-kamienna brama wjazdowa.

Na terenie zabytkowego obiektu odkryto... sterty śmieci (butelki, pojemniki po nawozach, puszki, worki plastikowe, meble itp.), które pozostawili po sobie ludzie. Zgodnie z planem uczestnicy akcji zamontowali również przy drodze fortecznej trzy tablice z napisem „Zakaz wysypywania śmieci pod karą administracyjną”, które wraz ze słupkami zostały zamówione przez Związek Gmin Fortecznych.

– Cieszymy się, że w akcji wzięli udział działkowcy, którzy na co dzień korzystają z terenu Fortu XVII w Ostrowie. Mamy nadzieję, że wspólna praca i zaangażowanie przyczynią się do zmiany wizerunku zabytkowego terenu, a także zmiany poglądów i zachowań ludzi niszczących krajobraz, który nas otacza – powiedziała Karolina Marciniak ze Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    RADEK - niezalogowany 2020-02-20 19:56:46

    Bakun i Świeży już nie zbierają śmieci?  Już nie robia promocji jacy są eko? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Noja - niezalogowany 2020-02-21 10:45:00

    To nie jest stary artykuł?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bvc - niezalogowany 2020-02-23 21:11:14

    https://www.youtube.com/watch?v=IT2mZx2QcVo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama