Wiosna tuż-tuż, dlatego nadszedł już czas, by zaplanować nasadzenia roślin ozdobnych. Choć pogoda w tym miesiącu jest bardzo niestabilna i z nasadzeniami do gruntu warto jeszcze chwilę poczekać, to można się zabrać za upiększanie balkonów i tarasów, a w domu sadzić bulwy kwiatów kwitnących latem i jesienią.
Jeśli marzy nam się ukwiecony balkon czy taras, nic nie stoi na przeszkodzie, by już w tym tygodniu zabrać się do roboty. W pojemnikach mogą się znaleźć pierwsze wiosenne kwiaty, tj.: bratki, prymulki, narcyzy, tulipany, hiacynty, krokusy czy przebiśniegi – mają podobne wymagania i bez problemu można je ze sobą komponować. Warto pofantazjować i stworzyć piękne, wielobarwne kompozycje.
O ile wybór pojemnika jest dowolny, to zawsze warto pamiętać, by na jego dno wsypać warstwę drenażu z keramzytu lub innych drobnych kamyczków, a dopiero później wypełnić wolną przestrzeń podłożem. Może to być uniwersalna ziemia kompostowa lub taka przeznaczona dla roślin balkonowych. Zakupione cebulki lub sadzonki kwiatów sadzimy w niej niezbyt głęboko. Całość zraszamy wodą, a pojemnik ustawiamy w półcieniu. Podlewamy regularnie i umiarkowanie, pilnując, by ziemia zanadto nie przeschła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze