Reklama

Kolejne drzewa poszły pod topór

25/12/2019 18:12

Pomiędzy 17 a 20 grudnia miasto wycięło 11 drzew na dwóch cmentarzach komunalnych i w parku im. Bohaterów Monte Cassino. Jak informuje ratusz, drzewa wycięto z przyczyn zdrowotnych oraz ze względów bezpieczeństwa.

Wraz z nadejściem zimy, głównie ze względu na możliwość ominięcia trwającego od 1 marca do 31 sierpnia okresu lęgowego ptaków, przyszedł najlepszy okres na regulację miejskiej jesieni. Władze Jarosławia korzystają z tego skwapliwie. Po wcześniejszej wycince drzew w okolicach Sanu i jeszcze wcześniejszych[paywall] przygotowaniach do usunięcia zielnika przed ratuszem miasto zajęło się drzewami na dwóch najstarszych cmentarzach komunalnych oraz w parku. Na cmentarzu przy Krakowskiej pod topór poszły iglaki – świerk i dwie tuje. Na terenie Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino, na mocy decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wycięto klon pospolity i dąb czerwony. Najwięcej drzew, bo aż 6, usunięto na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej. Przedstawiciele urzędu miasta przekonują, że drzewa zostały wycięte, ponieważ były chore i zagrażały bezpieczeństwu ludzi.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-12-25 18:40:33

    Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej, skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bestialsko i bezmyślnie wyciętych, okrutnie okaleczonych piłami spalinowymi drzew po tzw. pielęgnacjach ?!? Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii pięknych, zdrowych drzew !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-12-25 18:49:26

    ''I chociaż drzewa zostały już wycięteTo nadal nie obchodzi to zbyt wielu ludziBeton jest zazdrosny o wszystko co żyweNiczym nowotwór pożera krajobrazMy stoimy zupełnie bezradniZamiast coś zrobić dla własnego dobra''YOUTUBE.COM - DEZERTER - OSTATNIA CHWILA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-12-25 19:06:18

    ...drzewa wycięto z przyczyn zdrowotnych....?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?Przecież one po to tam rosły !!!Cóż za nieprawdopodobna, niepojęta  i niebywała banda wynaturzonych, skretyniałych imbecyli i idiotów etc. itd. itp.DRZEWA LECZĄ - NOWINY24.PLDLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? - MIASTODRZEW.WROCLAW.PLYOUTUBE.COM - DRZEWA I ICH WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama