Pomiędzy 17 a 20 grudnia miasto wycięło 11 drzew na dwóch cmentarzach komunalnych i w parku im. Bohaterów Monte Cassino. Jak informuje ratusz, drzewa wycięto z przyczyn zdrowotnych oraz ze względów bezpieczeństwa.
Wraz z nadejściem zimy, głównie ze względu na możliwość ominięcia trwającego od 1 marca do 31 sierpnia okresu lęgowego ptaków, przyszedł najlepszy okres na regulację miejskiej jesieni. Władze Jarosławia korzystają z tego skwapliwie. Po wcześniejszej wycince drzew w okolicach Sanu i jeszcze wcześniejszych[paywall] przygotowaniach do usunięcia zielnika przed ratuszem miasto zajęło się drzewami na dwóch najstarszych cmentarzach komunalnych oraz w parku. Na cmentarzu przy Krakowskiej pod topór poszły iglaki – świerk i dwie tuje. Na terenie Parku Miejskiego im. Bohaterów Monte Cassino, na mocy decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wycięto klon pospolity i dąb czerwony. Najwięcej drzew, bo aż 6, usunięto na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej. Przedstawiciele urzędu miasta przekonują, że drzewa zostały wycięte, ponieważ były chore i zagrażały bezpieczeństwu ludzi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej, skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bestialsko i bezmyślnie wyciętych, okrutnie okaleczonych piłami spalinowymi drzew po tzw. pielęgnacjach ?!? Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii pięknych, zdrowych drzew !!!
''I chociaż drzewa zostały już wycięteTo nadal nie obchodzi to zbyt wielu ludziBeton jest zazdrosny o wszystko co żyweNiczym nowotwór pożera krajobrazMy stoimy zupełnie bezradniZamiast coś zrobić dla własnego dobra''YOUTUBE.COM - DEZERTER - OSTATNIA CHWILA
...drzewa wycięto z przyczyn zdrowotnych....?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?Przecież one po to tam rosły !!!Cóż za nieprawdopodobna, niepojęta i niebywała banda wynaturzonych, skretyniałych imbecyli i idiotów etc. itd. itp.DRZEWA LECZĄ - NOWINY24.PLDLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? - MIASTODRZEW.WROCLAW.PLYOUTUBE.COM - DRZEWA I ICH WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE
''Degradacja środowiska godzi w dobro stworzenia ofiarowane przez Boga Stwórcę jako nieodzowne dla jego życia i rozwoju'' - Jan Paweł II
Ps.YOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 90 SEK.
pseudofirma która prowadziła prace przycięła korzenie a teraz niestety drzewa trzeba ciąć . gdzie kontrola urzedu ? za niedługo zostanie zagajnik a nie park.
No i bardzo dobrze. Drzewa nie są wieczne, z czasem chorują, obumierają, próchnieją i stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Nie można sobie pozwolić by w parku, gdzie codziennie przebywa bardzo ludzi drzewa będą stwarzać zagrożenie. Widać, że komuś się chce, i że odpowiednie służby dbają o bezpieczeństwo. W miejsce wyciętych posadzić nowe i po problemie.
Dokładnie tak. Gdy jakiemuś roztropkowi jarosławskiemu drzewo spadnie na dynię to zaraz rozlegnie się rwetes: gdzie były służby i kto za to odpowie? Jak promuje się kopalnie i nasz polski wyngiel to nikomu nie przeszkadza. Może tak krytycy wycinki drzew pospaceruja po mieście, zobaczą z ilu set kominów syfi dym, wdychamy to wszyscy - potem bidaki chorzy, do dochtora, płacz ze na leki brakuje a 11 chorych drzew nas uratuje. Ile drzew posadziliscie pod swoim blokiem/domem w2019 roku?
Jak PiS zarządził wycinkę to zapewne ludzie z ratusza krytykował to a teraz sami wycinaja
To samo mowiliscie jak była wycinka zarządzone przez Jana Szyszko ???
Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej, skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bestialsko i bezmyślnie wyciętych, okrutnie okaleczonych piłami spalinowymi drzew po tzw. pielęgnacjach ?!? Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii pięknych, zdrowych drzew !!!
''I chociaż drzewa zostały już wycięteTo nadal nie obchodzi to zbyt wielu ludziBeton jest zazdrosny o wszystko co żyweNiczym nowotwór pożera krajobrazMy stoimy zupełnie bezradniZamiast coś zrobić dla własnego dobra''YOUTUBE.COM - DEZERTER - OSTATNIA CHWILA
...drzewa wycięto z przyczyn zdrowotnych....?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?Przecież one po to tam rosły !!!Cóż za nieprawdopodobna, niepojęta i niebywała banda wynaturzonych, skretyniałych imbecyli i idiotów etc. itd. itp.DRZEWA LECZĄ - NOWINY24.PLDLACZEGO DRZEWA SĄ POTRZEBNE W MIASTACH? - MIASTODRZEW.WROCLAW.PLYOUTUBE.COM - DRZEWA I ICH WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE