Drugi rok z rzędu ministranci z Oleszyc zdobyli brązowy medal w Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar czasopisma "Króluj Nam Chryste".
Finał turnieju rozgrywany był w Sochaczewie. W ciągu dwóch dni ministranci z Oleszyc rozegrali 8 meczów. Zaprezentowali się znakomicie, strzelając w sumie 23 bramki i tracąc jedynie 4.
W drodze do brązowego medalu pokonali[paywall] parafię św. Bonifacego w Warszawie 4:0, parafię św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kikole 3:0, parafię NMPNP w Zdziechowej 4:1, parafię św. Jana Chrzciciela w Nowej Wsi Królewskiej 2:1, parafię św. Marii Magdaleny z Sernik 4:0, parafię św. Macieja Apostoła i Małgorzaty w Bednarach 2:0 oraz parafię św. Rocha w Białymstoku 4:0. W półfinale ulegli późniejszym zdobywcom tytułu ministrantom z parafii św. Joachima w Skawinkach 0:2.
Ministranci z parafii Narodzenia NMP w Oleszycach wystąpili w składzie: Kacper Brudniak, Remigiusz Pawełko, Mikołaj Młodowiec, Jakub Niechaj, Rafał Paryniak, Alan Romaniszyn, Jakub Lorenc, Norbert Sopel, Michał Bosak i Sławomir Żuk. Opiekę nad nimi sprawowali: proboszcz ks. Józef Dudek i wikariusz ks. Radosław Sokołowski oraz rodzice. Do wyjazdu doszło dzięki parafianom, którym ministranci serdecznie dziękują.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A medale osobiście wręczał ksiądz proboszcz? :-)
A ten maly i gruby po prawej to chyba ksiądz!!! Za bardzo się przytula do chłopaka!!!!!
O cenzura dziala~!!!! Komentarz usunienty!!
A medale osobiście wręczał ksiądz proboszcz? :-)
A ten maly i gruby po prawej to chyba ksiądz!!! Za bardzo się przytula do chłopaka!!!!!
O cenzura dziala~!!!! Komentarz usunienty!!