Reklama

Młodzież z Paderborn w Morawie

15/09/2016 15:48

24 lata trwa już współpraca II LO w Przemyślu z uczniami i nauczycielami z Niemiec. Od wtorku, 6 września, w II LO w Przemyślu z tygodniową wizytą przebywała kolejna grupa z miasta partnerskiego Paderborn.

Młodzież przez cały tydzień mieszkała u rodzin swoich rówieśników, którzy również uczestniczą w wymianie. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, począwszy od warsztatów kulinarnych, muzycznych po wspólną naukę języka niemieckiego.

– Staramy się, aby[paywall] nasza młodzież również zyskała na tym językowo. W trakcie wymiany będą próbowali stworzyć słownik polsko-niemiecki, dla języka typowo młodzieżowego – mówią Elżbieta Malczyńskia i Ewa Godzień, nauczycielki języka niemieckiego w II LO.

Ponadto młodzież z Paderborn zwiedziła zamek w Łańcucie i Bieszczady. Weekend należał już do rodzin, u których mieszkają uczniowie.

Reklama

– Najważniejsze w wymianie jest to, by się integrować, wspólnie rozmawiać w jednym języku. Musimy się pochwalić, że nasza wymiana przekłada się później na kontakty prywatne – dodają germanistki.

Organizatorzy wymian wiele zawdzięczają międzynarodowej organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, której pomoc finansowa pozwala na zorganizowanie tak bogatego programu wymiany. 
KamK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości