3100 złotych zapłacił 41-letni przemyślanin za – jak się okazało – bezwartościową ozdobę. Uległ pokusie tzw. okazyjnego zakupu.
Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, około godz. 10 przy ul. Sportowej w Przemyślu. Kobieta narodowości romskiej, posługująca się językiem rosyjskim, oferowała do sprzedaży łańcuszek, rzekomo wykonany ze złota. Mężczyzna, który dokonał zakupu przedmiotowej biżuterii, był przekonany, że to autentyczne złoto, którego wartość została wyceniona przez właścicielkę na kwotę 5100 złotych. Finalnie nabył go za 3100 złotych. Następnie udał się do jubilera. Tam się okazało, że zakupiona biżuteria nie ma żadnej wartości, gdyż jest to imitacja złota.
– Nie ulegajmy pokusie kupna żadnych przedmiotów po atrakcyjnych, niskich cenach, ponieważ często tego typu oferty mogą być próbą oszustwa – ostrzega starszy sierżant Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Jeśli coś wzbudzi nasze podejrzenia, skontaktujmy się z policją. Funkcjonariusze na pewno sprawdzą każdy taki sygnał i być może uda się zatrzymać oszustów na gorącym uczynku. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak można uwierzyć cygance na słowo że łańcuszek jest ze złota, to już trzeba być totalnym idiotą.
Wcale nie jest mi człowieka szkoda. Jak głupi to ma, poza tym kogo stać, żeby dać CYGANCE 3tys złotych i wierzyć na słowo, że coś jest warte 5 tys ale ona okazjonalnie sprzeda za 3??
to tak nie było ten łańcuszek był sprawdzany przez jubilera była jedną osobą z nią sprawdzać i potwierdziła że można go wziąść nie wiem dlaczego inaczej jest napisane
Jak można uwierzyć cygance na słowo że łańcuszek jest ze złota, to już trzeba być totalnym idiotą.
Taki mały idiota a gold.
Wcale nie jest mi człowieka szkoda. Jak głupi to ma, poza tym kogo stać, żeby dać CYGANCE 3tys złotych i wierzyć na słowo, że coś jest warte 5 tys ale ona okazjonalnie sprzeda za 3??