Zakończył się remont cmentarza wojennego przy ul. Obozowej w Przemyślu. Spoczywają tam jeńcy radzieccy i włoscy. Zmarli w latach 1941 – 1944 w pobliskim niemieckim obozie „Stalag 327” w Pikulicach i Nehrybce.
Prace rozpoczęły się 22 lipca br., a ich wykonawcą była Zakład Robót Drogowych w Przemyślu. Wykonano m.in. nowe mogiły z cegły palonej wraz z[paywall] nakrywami, 4 krzyże z czarnego granitu (prawosławne i łacińskie), 2 tablice również z czarnego granitu z napisami w języku polskim, rosyjskim i włoskim, a także dwie kolejne wmontowane do murów ceglanych z napisami w języku polskim, angielskim, rosyjskim i włoskim. Na istniejącej wcześniej mogile również zostały zamontowane krzyże i tablica z czarnego granitu z napisami w języku polskim, rosyjskim i włoskim. Wartość remontu wyniosła 65 461,49 zł brutto. Był one finansowany przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie oraz gminę miejską Przemyśl w ramach porozumienia z wojewodą podkarpackim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co z mogiłami polskich żołnierzy ,doczekają się kiedyś remontu ?
A co z mogiłami polskich żołnierzy ,doczekają się kiedyś remontu ?