Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej na polskich drogach doszło do 168 wypadków. Życie w nich straciło 21 osób, a 211 zostało rannych. Zdaniem policji, najbardziej tragiczna okazała się Wielka Sobota: 79 wypadków, 16 zabitych. Jedno z najbardziej wstrząsających zdarzeń rozegrało się na Podkarpaciu.
W podrzeszowskiej Weryni bus z piłkarzami z klubu Wólczanka Wólka Pełkińska zderzył się z ciężarówką. Bilans tego dramatu to aż 5 ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze przypominają, że ostatni raz taką czarną Wielką Sobotę mieliśmy jeszcze w 2012 roku. Dopełnieniem zatrważającej świątecznej statystyki jest liczba pijanych kierowców – ponad 670!
Czy większości tych dramatów można było uniknąć? Z pewnością tak, gdybyśmy wszyscy jako kierowcy – bez względu na rodzaj posiadanej kategorii prawa jazdy
i doświadczenie za „kółkiem” – zachowali rozsądek. Wszak dysponujemy coraz lepszymi samochodami, które wzbogacamy o różnego rodzaju elektroniczne gadżety: nawigację, wideorejestrator, CB-radio itp. Niestety, w parze z rozwijającą się technologią nie idzie – a raczej nie jedzie – poszanowanie dla przepisów ruchu drogowego. Przekonani o własnej nieomylności, wymagający od innych zamiast od siebie, zaczynamy ostre hamowanie dopiero wtedy, gdy jest już zdecydowanie za późno. A w wielu przypadkach wystarczyłoby przecież w porę zahamować… własną nonszalancję i pogardę dla prawa, włączając jednocześnie wyobraźnię, która podpowie, że idzie tu o najwyższą cenę. Często cenę życia – utraconego bądź kompletnie zmarnowanego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No właśnie, wspomniał Pan redaktor o CB radu. Według mnie urządzenie to powinno być zakazane w Polsce, gdyż służy tu tylko i wyłącznie do ostrzegania się przed patrolami drogówki, co bynajmniej bezpieczeństwu na drogach nie służy. Dziś, kiedy wszyscy mają komórki na wypadek potrzeby wezwania pomocy, kiedy każdy telefon można użyć jako nawigacji w obcym terenie CB radia powinny zostać ZDELEGALIZOWANE, bo mają spory udział w ilości przydrożnych krzyży, które co chwilę gdzieś wyrastają na poboczach.
No właśnie, wspomniał Pan redaktor o CB radu. Według mnie urządzenie to powinno być zakazane w Polsce, gdyż służy tu tylko i wyłącznie do ostrzegania się przed patrolami drogówki, co bynajmniej bezpieczeństwu na drogach nie służy. Dziś, kiedy wszyscy mają komórki na wypadek potrzeby wezwania pomocy, kiedy każdy telefon można użyć jako nawigacji w obcym terenie CB radia powinny zostać ZDELEGALIZOWANE, bo mają spory udział w ilości przydrożnych krzyży, które co chwilę gdzieś wyrastają na poboczach.