W drugiej połowie września br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łopuszce Wielkiej będzie realizowany projekt pod nazwą „Otwórzmy drzwi – inny nie znaczy gorszy”, finansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz miasto i gminę Kańczuga.
Zadanie będzie polegało na zorganizowaniu trzydniowych warsztatów artystycznych: plastycznych, metaloplastycznych, fotograficznych, muzycznych z udziałem osób niepełnosprawnych, uczniów lokalnej szkoły podstawowej i gimnazjum, opiekunów (instruktorów terapii zajęciowej, nauczycieli), wolontariuszy, rodziców. Na zakończenie odbędzie się zabawa integracyjna. Celem przedsięwzięcia jest wzmacnianie aktywności i aktywizowanie osób z zaburzeniami psychicznymi i z niepełnosprawnością intelektualną poprzez różnorodne formy wpływające na rozwój, integrację społeczną, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz włączaniu do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
PISoBOLSZEWIA tego nie zrozumie :)