Reklama

Pamiętali o bitwie

17/09/2016 11:09

W niedzielę, 11 września, odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę walk obronnych w Borownicy (gmina Bircza).

W uroczystości udział wzięli: rodzina poległego płk. dypl. Beniamina Kotarby, wojsko, przedstawiciele organizacji kombatanckich i strzeleckich, posłowie, władze powiatowe i gminne, przedstawiciele ochotniczej straży pożarnej, straży granicznej, policji, delegacje szkół, a także mieszkańcy Borownicy i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście.

Rozpoczęcie uroczystości poprzedziło[paywall] wystawienie wart honorowych przy krzyżu i obelisku na wzgórzu nad  „Czarnym Potokiem”, przy pomniku pomordowanych mieszkańców Borownicy oraz na cmentarzu przy grobie śp. płk dypl. Beniamina Piotra Kotarby. Tam Jerzy Majka, kierownik działu historycznego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie przybliżył uczestnikom uroczystości wydarzenia z września 1939 r., które miały miejsce w Borownicy.

Reklama

Odznaczenia dla osób wspierających działalność kombatancką otrzymali: Adam Pilch, nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów oraz Wiesław Chrobak, leśniczy z Borownicy.

Z kolei odznaczenia za pracę i troskę włożoną w zachowanie pamięci o wydarzeniach, które miały miejsce na terenie Borownicy w czasie drugiej wojny światowej, otrzymali: płk dypl. Józef Mroczka, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Rzeszowie, ksiądz Antoni Moskal, proboszcz parafii Borownica oraz dr Jerzy Majka z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości