Blisko 150 tys. zł kosztować będzie przebudowa drogi prowadzącej do dwóch bloków mieszkalnych na osiedlu po byłym PGR w Nehrybce. Poprawa stanu technicznego infrastruktury drogowej przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa, a to główne cele, jakie przyświecają kolejnemu etapowi zadania realizowanego przez gminę Przemyśl.
Inwestycja będzie częścią szerszego programu poprawy dróg w miejscowościach popegeerowskich na terenie gminy Przemyśl. Jak poinformował samorząd, będzie to już trzeci etap prac realizowanych dzięki pomocy finansowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, reprezentowanego przez Oddział Terenowy w Rzeszowie, a poprzedziły go wcześniejsza przebudowa kanalizacji oraz budowa innego odcinka drogi i chodnika. Przedstawicielka rzeszowskiej instytucji Jolanta Kazimierczak 2 lutego podpisała z wójtem gminy Przemyśl Markiem Wasiewiczem umowę o bezzwrotnej pomocy finansowej na realizację wspomnianego wcześniej zadania, które z pewnością poprawi komfort życia mieszkańców bloków nr 254 i 255 w Nehrybce.
Planowana przebudowa ma kosztować dokładnie 142 tys. 797,56 zł, przy czym dofinansowanie z KOWR pokryje znaczną część przedsięwzięcia (wynosi 128 tys. 517,80 zł), natomiast gmina z własnego budżetu wyłoży nieco ponad 14 tys. zł. Prace obejmą rozbiórkę starej nawierzchni, wykonanie odwodnienia korpusu drogi wraz z podbudową oraz ułożenie nowej nawierzchni z kostki brukowej. Na tę technologię zdecydowano się nieprzypadkowo – wybór podyktowany był zmienną szerokością pasa drogowego oraz możliwością dostosowania szerokości drogi do istniejących warunków terenowych. Gminny samorząd wyraził przekonanie, że inwestycja znacząco poprawi komfort i jakość życia mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze