Pięćdziesięciu seniorów z Przemyśla i powiatu przemyskiego dzięki Stowarzyszeniu Przemyski Senior odwiedziło malownicze Roztocze, chłonąc przepiękne krajobrazy i czerpiąc pełnymi garściami z atrakcji tego regionu. Z kolei w zwiedzaniu Przemyskich Podziemi wzięło udział łącznie 100 seniorów. Obie te inicjatywy odbyły się w ramach projektu „Przemyskie kreatywne lato złotego Pokolenia”.
Na projekt „Przemyskie kreatywne lato złotego Pokolenia”, realizowany przez Stowarzyszenie Przemyski Senior, w ostatnim czasie – dzięki umowie podpisanej z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie – udało się organizacji pozyskać kwotę 40 tys. 150 zł. Stowarzyszenie podejmujące działania na rzecz aktywizowania osób w wieku senioralnym zamieszkujących na terenie Przemyśla znane jest z organizowania różnorodnych projektów skierowanych do mieszkańców w jesieni życia, zapewniających ofertę uczestnictwa w ciekawych zajęciach i wyjazdach. I takie są właśnie częścią projektu „Przemyskie kreatywne lato złotego pokolenia”. Samo przedsięwzięcie ma uatrakcyjnić czas przemyślanom w wieku 60 plus i skłonić ich do wyjścia z domu i nawiązania nowych znajomości. Z pewnością okazją ku temu był niedawny wyjazd na Roztocze. Uczestnicy, prowadzeni przez przewodnika, mieli okazję zajrzeć do wielu miejsc i poznać lokalną historię. Na trasie ich wycieczki znalazł się Zwierzyniec – a więc perła Roztocza, słynący z kamieniołomów i pięknych szlaków spacerowych Józefów oraz miejscowość Rebizanty. Przyjemnym zakończeniem eskapady był obiad w klimatycznej restauracji Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej. Wspólne chwile były okazją do integracji, dzielenia się życiowym doświadczeniem i nawiązania nowych znajomości.
Nie było to pierwsze ani nie ostatnie wydarzenie w ramach cyklu „Przemyskie kreatywne lato złotego Pokolenia”. W cztery kolejne wtorki sierpnia zorganizowano dla osób starszych zwiedzanie Przemyskich Podziemi z przewodnikiem, który odkrył przed uczestnikami ciekawostki i legendy związane z dawnym Przemyślem, przybliżając też funkcje tych ciekawych przestrzeni. Finałem zwiedzania każdorazowo była wspólna biesiada przy pizzy.
Program „Przemyskie kreatywne lato złotego Pokolenia”, rozpisany od sierpnia do października, obejmuje organizację wielu innych inicjatyw, jak choćby: spacery z przewodnikiem po Przemyślu, wycieczkę szlakiem fortów Twierdzy Przemyśl, warsztaty ceramiki, zajęcia na basenie, uczestnictwo w spektaklu Teatru Fredreum, spotkanie z prezydentem miasta czy kolejną odsłonę Przemyskich Senioraliów.
Propozycje aktywności w ramach projektu można śledzić na FB Centrum Aktywizacji Społecznej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze