Reklama

Przemyśl: Minęło pół roku, a niektóre sprzęty siłowni pod chmurką nadal niesprawne

W październiku ubiegłego roku na prośbę jednego z mieszkańców interweniowaliśmy w przemyskim urzędzie miasta w sprawie niesprawnych urządzeń na skateparku przy ul. Bohaterów Getta. Wówczas ze strony magistratu padła odpowiedź, że być może uda się wygospodarować pieniądze na naprawę przynajmniej części zepsutych elementów. Od tamtej pory minęło pół roku, ale okazuje się, że na razie nic w tej sprawie nie drgnęło.

Podobnie jak wtedy, tak i teraz o nie najlepszym stanie technicznym niektórych urządzeń na terenie „Wielopokoleniowego parku wypoczynku, sportu i rekreacji” przy Bohaterów Getta poinformował nas przemyślanin Tadeusz Samotach, który owo miejsce odwiedza systematycznie, podobnie jak wielu innych mieszkańców, bo w mieście wciąż takich obiektów brakuje.

Nie dziwi więc, że przy tak intensywnym wykorzystaniu sprzęty się psują. Usterki dotyczą biegacza, w którym są uszkodzone łożyska, urządzenia typu wioślarz, gdzie brakuje z kolei elementu do siedzenia, co w zasadzie uniemożliwia wykonywanie ćwiczeń i sprzętu do unoszenia ciężaru ciała, w którym źle ustawiona deska wymaga wypoziomowania.

Pan Tadeusz jeszcze w ubiegłym roku sam próbował monitować w tej sprawie w magistracie, a wobec braku efektów zwrócił się do naszej redakcji. Wówczas w odpowiedzi na nasze zapytanie w tej sprawie, ze strony urzędu uzyskaliśmy odpowiedź, że stan znajdujących się na skateparku urządzeń jest monitorowany i że faktycznie wpływają zgłoszenia o uszkodzeniach, na które miasto nie jest w stanie reagować od razu, ze względu na to, że zniszczeń i uszkodzeń na placach zabaw i siłowniach w mieście jest sporo.

Padło jednak zapewnienie, że być może jeszcze w 2021 roku uda się wygospodarować pieniądze na naprawę przynajmniej części zepsutych elementów parku przy ulicy Bohaterów Getta.

Skatepark pierwszy w kolejce do napraw

Ponieważ czas płynął, a usterki do tej pory nie zostały usunięte, nasz czytelnik ponownie zaalarmował redakcję, prosząc o nagłośnienie tematu.

Z zapytaniem, dlaczego stan techniczny wspomnianych urządzeń nie uległ poprawie, mimo iż upłynęło sporo czasu i rozpoczął się kolejny sezon, sprzyjający rekreacji na świeżym powietrzu, zwróciliśmy się do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w przemyskim magistracie.

– Obecnie jesteśmy na etapie realizowania bieżących napraw na miejskich placach zabaw. Skończyliśmy właśnie przeglądy i naprawy na obu placach zabaw w parku miejskim i następny w kolejności, jeśli chodzi o naprawy, ma być właśnie „Wielopokoleniowego parku wypoczynku, sportu i rekreacji” przy Bohaterów Getta. W październiku dostaliśmy pieniądze[paywall] na naprawy z przeznaczeniem na takie obiekty, jak place zabaw i część prac rozpoczęliśmy jeszcze przed nadejściem zimy. Teraz sukcesywnie będziemy kontynuować remonty wynikające ze wskazań z przeglądów technicznych. Przypuszczam, że w maju usterki dotyczące urządzeń na skateparku powinny zostać usunięte – poinformował naczelnik wymienionej wyżej jednostki Karol Wilk.

I dodał, że wiele kwestii zostało odsuniętych w czasie, bo miejskie spółki otrzymały też sporo różnych zadań związanych z kwestią pomocy uchodźcom.

Reklama

Dobro wspólne, o które trzeba dbać

Jak często miasto robi przegląd sprzętów na tego typu obiektach, jak place zabaw czy miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu, o które musi dbać?

– Jeśli chodzi o przeglądy z gwarancjami, to wykonywane są raz na 3 lata, natomiast stan tego typu miejsc na bieżąco monitorowany jest przez pracowników, którzy je sprzątają. Zdajemy sobie sprawę, że część sprzętów w wyniku eksploatacji ulega zniszczeniu, ale wszystko zależy od stanu posiadanych funduszy. Budżet jest, jaki jest. Pilne prace, wymagające natychmiastowej reakcji, staramy się realizować na bieżąco, a te ujęte w planach będziemy wykonywnać sukcesywnie w przeciągu tego roku – zaznacza K. Wilk.

Apeluje też do użytkowników miejsc służących zabawie i rekreacji, by mieli na uwadze, że jest to dobro wspólne, o które trzeba dbać.

– Przemyski skatepark od momentu powstania jest bardzo chętnie odwiedzany przez młodzież nie tylko z najbliższej okolicy. Wskutek intensywnej eksploatacji sprzęty na nim są też najbardziej narażone na zniszczenia, ale zdarzają się też zwyczajnie akty wandalizmu – podkreśla.

Remonty w trakcie realizacji

Reklama

Pod koniec października ub. r. urząd miasta poinformował, że na remonty na miejskich placach zabaw (łącznie 11 obiektów) przeznaczy 76 tys. 400 zł. Są one w trakcie realizacji. Właśnie zakończone zostały naprawy na placach zabaw w parku miejskim (górnym i dolnym) przy ul. Reja. Następny w kolejce jest obiekt przy ul. Bohaterów Getta. Lista pozostałych obejmuje: plac zabaw przy ul. Opalińskiego, przy Wybrzeżu Ojca św. Jana Pawła II, przy ul. Armii Krajowej, przy ul. Tuwima, przy ul. 22 Stycznia, przy ul. Wysockiego, przy ul. Przemysłowej, przy ul. Żółkiewskiego, przy ul. Focha.

 

Reklama

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości