Reklama

Rodzina z 6 dzieci ma już nowe lokum

20/09/2016 11:48

O rodzinie państwa Serafinów z przysiółka Hamernia koło Nowej Grobli pisaliśmy już na łamach ŻP. Rodzice wraz z szóstką dzieci zamieszkiwali mały, popadający w ruinę domek w głębi lasu. Trudne warunki mieszkaniowe, brak komunikacji ze światem spowodowały, że burmistrz miasta i gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz postanowił przekazać na mieszkanie dla Serafinów kilka pomieszczeń po dawnej stacji kolejowej.

Remonty zakończyły się w sierpniu. Pierwszego września dzieci państwa Serafinów poszły do szkoły w Oleszycach. Pani Agnieszka nie kryje radości: – Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu burmistrzowi, dzięki[paywall] niemu dzieci mają bardzo dobre warunki do nauki, a może i my znajdziemy w końcu pracę i będziemy mogli normalnie żyć.

Remont wprawdzie dobiegł końca, ale Serafinowie mają jeszcze parę planów.  – Chcielibyśmy poprosić burmistrza o udostępnienie pomieszczenia, które znajduje się za ścianą naszego mieszkania – mówi pan Marek. – W Hamerni została mama, a ona ma już swoje lata i chcielibyśmy zabrać ją do siebie. – Wystąpiliśmy też z prośbą o wydzierżawienie kawałka gruntu obok stacji – dodaje pani Agnieszka. – Ogrodzimy go i dzieci będą miały bezpieczne miejsce do zabawy.

Reklama

Serafinowe podkreślają, że dzięki burmistrzowi Oleszyc Andrzejowi Gryniewiczowi dostali „nowe życie” i że są mu bardzo za ten gest ogromnie wdzięczni. 


fot.Marcin Materniak
– Chcielibyśmy wydzierżawić kawałek zieleni na miejsce do zabawy dla naszych dzieci –, mówi pani Agnieszka.


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    bat na patoli - niezalogowany 2016-09-21 05:40:14

    Ciekawe, ile dni przepracowali uczciwie ci państwo w swoim życiu?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zgroza - niezalogowany 2016-09-21 08:57:45

    To co mi wiadomo to chłop w koncu się wziol za siebie w tamtym roku był za granicą hyba w Niemczech 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obser - niezalogowany 2016-09-21 11:50:27

    Już nie muszą palcem kiwać bo co miesiąc 3000 wpada.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości