Trzeba było śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, aby uruchomione zostały procedury prawne związane z mową nienawiści na portalach internetowych. Dotychczas można było do woli obrażać, grozić, wykluczać, obrzucać najgorszymi obelgami, a przede wszystkim bez konsekwencji kolportować kłamstwa. To się jednak zmieniło
Po tragicznym zdarzeniu policja wychwyciła w sieci kilkanaście osób, które szerzyły mowę nienawiści. Niestety niechlubny przykład mamy również na naszym terenie. Mieszkaniec powiatu przeworskiego. W tekście Ścigany za mowę nienawiści w aktualnym wydaniu Życia Podakrpackiego piszemy: „Spiralę zdarzeń zainicjował wpis mieszkańca powiatu przeworskiego na portalu Facebook. Pod linkiem odsyłającym do jednego z artykułów o ataku nożownika na prezydenta Gdańska, jakich wiele pojawiło się wówczas w serwisie, mężczyzna napisał krótkie zdanie: „Za płytko dzgniety” (pisownia oryginalna). Co zatrważające, zdanie to w krótkim czasie „polubiło” kilkanaście osób. Adamowicz toczył wówczas walkę o życie.”
Wierzyć się nie chce, że takiego wpisu ktoś mógł dokonać w chwili, gdy człowiek umierał, a cała Polska wstrzymała oddech z przerażenia. Ale to też jakaś prawda o nas jako wspólnocie. Na szczęście rzeszowskiej policji udało się komentatora szybko namierzyć. Odpowie on prawdopodobnie z artykułu 255 paragraf 3 kodeksu karnego: pochwalanie popełnienia przestępstwa. Za załamanie tego paragrafu grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności maksymalnie na okres jednego roku.
Szybka reakcja organów ścigania cieszy. Obawiam się jednak akcyjności. Doszło do tragedii, więc jakiś czas będziemy uczuleni na hejterskie zapędy w sieci. Gdy emocje opadną, wrócimy do starych praktyk, czyli bezradnego udawania, że problemu nie ma. Jeżeli walka z mową nienawiści w internecie ma przynieść pozytywne skutki, to nie tylko policja powinna nieustannie monitorować kontrowersyjne wpisy, ale każdy użytkownik portali społecznościowych powinien być wyczulony na wpisy niszczące drugiego człowieka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To zacznijmy od prezesa i kolegów...
Na początek https://youtu.be/9f1zPIvaHo8
A tu początek ? https://youtu.be/c8S487rSlaY
A tu kontynuacja https://youtu.be/LUPY9rDwYcQ
Jak już sięgać do początków, to zacznijmy od Kaina, którego nienawiść doprowadziła do śmierci brata. I ta nienawiść trwa do dziś w jego potomstwie, bez względu na poglądy polityczne. Przykre, że osoby publiczne, które winny dawać dobry przykład tę nienawiść szerzą. Tłumaczenie i przerzucanie się kto pierwszy zaczął, przypomina dzieci w przedszkolu. Wszyscy są winni, a najgorsze, że przez własne gierki skłóceni ludzie niestety polaryzują społeczeństwo. A z wielkim zadowoleniem wykorzystują to media, które bardzo chętnie wszelkie przypadki nienawiści pokazują społeczeństwu, co jeszcze bardziej nakręca ludzi przeciwko sobie. Tym wszystkim, którym emocje odebrały rozum, już nic nie pomoże. Żadna śmierć osoby publicznej czy wsadzanie do więzienia. Skłóconym narodem łatwiej manipulować, a wielu niestety przez rozbuchane emocje nie jest w stanie tego dostrzec u siebie. Kuriozalnym zachowaniem jest fakt, iż zamiast dobroci serca czy szczodrości, niektórzy potrafią wykorzystać negatywne emocje, by zapełnić puszki dla potrzebujących. Czym są więc te bite rekordy? Zamiast wskazywać na dobroć w ludziach, w dużej mierze wskazują na ich poziom nienawiści. I to w kraju, który szczyci się dużym udziałem chrześcijan, dla których miłość do bliźnich winna być cechą wyróżniającą. Przykre to, ale wiem, że będzie jeszcze gorzej, tylko jak żyć w takim społeczeństwie?
No to przechlapane !!! No i teraz, napisze czy powie człowiek troszkę prawdy, to podepną to nieopatrznie pod mowę tzw. nienawiści. Ale skąd w ogóle w społeczeństwie tyle jadu, nienawiści, agresji, to już mało kto wie i mówi o tym, a w sumie nie ma tu większej filozofii i nawet dziecko potrafi to zrozumieć. No to może teraz kilka odpowiednich i konkretnych cytatów w powyższym temacie:''Nie używanie przemocy wobec ludzkich istot, a zabijanie czy wrogość wobec zwierząt, jest filozofią szatana. W tym wieku istnieje wrogość wobec zwierząt i dlatego te biedne stworzenia są zawsze w niepokoju. Reakcja biednych zwierząt udziela się ludzkiemu społeczeństwu i dlatego ma miejsce napięcie, w postaci zimnej czy też gorącej wojny pomiędzy ludźmi, indywidualnie, kolektywnie czy w skali narodu'' - PrabhupadaYOUTUBE.COM - ZIEMIANIE - MORDOWANIE ZWIERZĄT - FILM DOKUMENTALNY
''Dla mnie cała ta cywilizacja, ta agresja bardzo łączy się z jedzeniem mięsa. Ludzie którzy go nie jedzą są łagodniejsi'' - Krzysztof Grabowski - DezerterDEZERTER - ZWYRODNIENIE MÓZGU - TEKSTOWO.PLDEZERTER - PRZEMOC RODZI PRZEMOC - TEKSTOWO.PL
''Traktujmy innych tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. Jeśli nie chcesz być bity, okaleczany, torturowany i zabijany, nie powinieneś spokojnie patrzeć na czyjąś krzywdę. W końcu jesteśmy ludźmi'' - MobyYOUTUBE.COM - TO TYLKO ZWIERZĘTA
''A ciało zarżniętych zwierząt w jego ciele stanie się jego własnym grobem. Bo mówię wam w prawdzie, ten który zabija, zabija siebie; a ten który spożywa ciało zarżniętych zwierząt, spożywa ciało śmierci...i ich śmierć stanie się jego śmiercią. Bo zapłatą za grzech jest śmierć'' - Jezus ChrystusNatychmiast aresztować i skazać w trybie doraźnym Pana Jezusa Chrystusa za szerzenie mowy nienawiści itp. No ale jak to, przecież Jego zamęczyli i zamordowali już ponad 2000 lat temu ?!? Spoko, spoko, bo już od dłuższego czasu zapowiadane jest drugie Jego zstąpienie do tego świata, tak więc będziecie mieli okazję się wykazać !!!YOUTUBE.COM - DEZERTER - JEZUS
No to jedziemy. Najpierw Lis ze swoim szmatławcem...https://3obieg.pl/wp-content/uploads/2015/04/11.jpg
Hahahaha dobre to nie widziałem tego i z lisem jak różaniec trzyma.
To już było drogi panie . Dziwne ,że pan nie pamiętasz . Jeden człowiek za to ,że nie był smutny w dzień śmierci Stalina za nienawisć dostał 2 lata więzienia aż strach się bać .
http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/nowe-zarzuty-dla-pawla-adamowicza-zatail-prawie-180-tysiecy,4595004,art,t,id,tm.html Czy to już jest szerzenie nienawiści czy jeszcze nie
Obiecali nie kraść: https://natemat.pl/262257,byly-rzecznik-mon-bartlomiej-m-zatrzymany-przez-cbahttps://innpoland.pl/149519,zatrzymanie-w-khgm-polska-miedz-cba-zatrzymalo-falszerzy-zlomuhttps://natemat.pl/262279,kim-jest-karol-kos-wiemy-czym-zajmuje-sie-chrzesniak-lipinskiego-w-kghm itp, itd
Trzeba by chyba usunąć wszystkich, którzy w tej chwili zajmują się polityką i wymienić ich na świeżych, nie umoczonych w nic ludzi. Ale to raczej nie możliwe.
Oni mają immunitet na sianie nienawiści. Tak naprawdę chodzi o cenzurę internetu i słuchanie jedynie słusznej prawdy głoszonej przez polityków i funkcjonariuszy dziennikarzy.
To zacznijmy od prezesa i kolegów...
Na początek https://youtu.be/9f1zPIvaHo8
A tu początek ? https://youtu.be/c8S487rSlaY