Żołnierz 202. Batalionu Obrony Pogranicza z Jarosławia, wchodzącego w skład 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, podczas wysokogórskiej wyprawy zdobył dwa szczyty Alp Bawarskich – Zugspitze (2962 m n.p.m.) oraz Alpspitze (2628 m n.p.m.).
Pobyt w Alpach Bawarskich związany był z przygotowaniami do jego wrześniowej wyprawy na najwyższy szczyt Francji i całych Alp, czyli Mont Blanc (4805 m n.p.m.) oraz najwyższy szczyt Włoch, czyli Mont Blanc de Courmayeur (4748 m n.p.m.) Zdobycie bawarskich gór było przede wszystkim sprawdzeniem kondycji fizycznej oraz umiejętności poruszania się w trudnym, wysokogórskim terenie...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 74% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze