Reklama

Trochę wstyd

02/12/2019 07:35

Wraz z powrotem okresu grzewczego wróciła dyskusja o czystym powietrzu. Po letniej przerwie Jarosław niespodzianie ponownie dołączył do niechlubnego grona 30 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Na fejskbukowe ścianki wróciła też moda na publikowanie aktualnych pomiarów stężeń szkodliwych substancji, a oznaczanie kolejnych rekordów krotności przekroczenia norm stało się sportem niemal tak popularnym, jak tenis stołowy czy szczypiorniak.

Rozrywce tej towarzyszy także i druga, polegająca na waleniu jak w bęben w magistrat, który w tej kwestii „robi zdecydowanie za mało”. I rzeczywiście, przyznać trzeba, że w pewnym momencie wyglądało na to, że ratusz głównym orężem w walce ze smogiem uczynił roznoszenie ulotek z nośnym hasłem „kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Wrażenie to pogłębiały niepowodzenia w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na montaż bardziej ekologicznych źródeł energii, podsycane i sprytne rozgrywanie przez siły polityczne, mówiąc oględnie, włodarzowi miasta nieprzychylne. Dziś jednak trzeba te narzekania uciąć. I to nie z powodu tego, że miasto wreszcie pieniądze na wymianę starych kapciuchów zdobyło, bo o tym wiadomo przynajmniej od kilku miesięcy. W poniedziałek na sesji rady miasta burmistrz Paluch poinformował bowiem, że Jarosław część pozyskanych już środków będzie zmuszony zwrócić, bo niektóre z osób, które zgłosiły akces do programu wymiany pieców, wycofało swoje aplikacje, a na nowo głoszony nabór nie było poważnego odzewu. Okazuje się zatem, że nasza świadomość ekologiczna to bujda, zgłaszane ostrym tonem żądania czystego powietrza to pustosłowie, bo kiedy przychodzi moment działania, to nie wiecznie źle rządzący ludzie u sterów zawiedli, a my – obywatele. A to chluby nam nie przynosi, oskarżycielskie usta raczej zamyka i pozostawia po sobie dojmujące poczucie frustracji. I trochę wstydu...

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-12-02 17:13:24

    SMOGU POZWÓL ŻYĆ !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-12-02 17:20:39

    ''Smog rujnuje moje płuca, ale oni nie żałują, że postąpili źleUkrywają się za swoimi kłamstwami, że pomagają wszystkimCzy piekło może być jeszcze gorszeGdy samo życie jest taką klątwą?Pieprzyć Armageddon, to jest piekło''YT.COM - BAD RELIGION - FUCK ARMAGEDDON THIS IS HELL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-12-02 19:30:39

    ''Już jest! Nowy klip Big Cyca ''Więcej tlenu''. Dziś premiera (20 listopad). A wraz z nią ważne przesłanie dla wszystkich. Od lewicy do prawicy! Przestańmy zatruwać kraj! Stop paleniem śmieci! Stop paleniom oponami i plastykiem! Przestańmy truć siebie i nasze dzieci! Stop smog! Więcej słońca! Więcej tlenu! Koniecznie udostępniajcie'' - Krzysztof SkibaYOUTUBE.COM - BIG CYC - WIĘCEJ TLENU

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama