Reklama

W biznesie nie ma sentymentów?

29/04/2020 07:39

Kto z mieszkańców Przemyśla chociaż raz nie robił zakupów w kultowym sklepie na przemyskich podcieniach w sklepie obuwniczym Bolesława Ekierta, niech pierwszy każe mu zwijać interes. Ja do nich nie należę, bo jeszcze jako szczeniak czatowałem na dostawę chińskich trampek do kosza i czeskich tenisówek.

Tak, tak, pewnie młodsi czytelnicy nie uwierzą, ale za PRL- u produkt chiński nie kojarzył się z najgorszym badziewiem. A trampki do kosza lub halowej piłki nożnej, białe, do kostki, na grubej gumie należały do towaru luksusowego. Asortyment obuwniczy pan Bolesław miał nieprzebrany. Wczasach słusznie minionych do sklepu na podcieniach ustawiały się kolejki. Wolny rynek nie zaszkodził firmie Ekbut, ale Eldorado bezpowrotnie się skończyło. Dopiero pandemia koronawirusa może wymazać z mapy kultowy sklep na przemyskim Rynku. Po 58. latach działania w branży pan Bolesław wysłał list do prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Pismo zawiera dramatyczną prośbą o zwolnienie z czynszu za lokal.

– Z powodu zaistniałej sytuacji, a przede wszystkim w związku z rządowymi zakazami zmuszony zostałem do przerwania prowadzenia działalności handlowej w branży obuwniczej i galanterii skórzanej z dniem 2 kwietnia 2020 r. w lokalu w Przemyślu, Rynek 18, który wynajmuję od Gminy Przemyśl od 58 lat (…). Nadmieniam, że mam 76 lat, jestem osobą niepełnosprawną kat. I, mój stan zdrowia ciągle się pogarsza, a wysokość mojej emerytury nie wystarcza nawet na pokrycie czynszu za ww. lokal. W tym przedziale czasowym (58 lat) nie korzystałem, ani też nie otrzymywałem żadnej pomocy w remontach wynajmowanych lokali od miasta, czynsz wpłacałem w miarę regularnie, a tylko za wynajem lokalu do kasy gminnej firma moja wpłaciła w przeciągu 58 lat ponad 2 miliony złotych. Przez wiele lat setki tysięcy przemyślan było zadowolonych z zakupu obuwia w mojej firmie, w której zatrudniałem w latach poprzednich ponad 20 pracowników, a i przeszkoliłem też ponad 60 praktykantów z tutejszej szkoły handlowej – pisze pan Bolesław.

Reklama

List Bolesława Ekierta wpisuje się w toczącą się między władzami miasta a handlowcami dyskusję o obniżeniu czynszów. Wielu właścicieli sklepów, ale także przedsiębiorców znalazło się w bardzo podobnej sytuacji. Nie wiadomo, co odpowie Ekiertowi prezydent, ale na pewno odpowiedź z uwagą przeczyta  nie tylko sam zainteresowany. Bo czy długość prowadzenia biznesu to wartość rynkowa, czy sentymentalna? Oto jest pytanie Panie Prezydencie!  

  

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    qaz - niezalogowany 2020-05-06 10:02:03

    Pamiętam ten sklep "od zawsze", do dziś robię tam zakupy, to jedyny w Przemyślu  sklep jaki znam, w którym można kupić porządne glany. Serdecznie pozdrawiam P. Ekierta i życzę powodzenia!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kredyt1000_718 2020-10-19 16:03:13

    Na pewno warto jest się doszkalać jeśli prowadzi się własną firmę, ale także warto poprosić o pomoc innych profesjonalistów szczególnie jeśli chodzi o sprawy prawne. Ja zatrudniłam kancelarię adwokacką  Wojas Pawlak z Gliwic, która uporać się z wieloma zagwozdkami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama