Reklama

W dawnych klasach są mieszkania

17/09/2016 14:00

Oddano do użytku 26 mieszkań komunalnych powstałych w budynku po zlikwidowanym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ulicy Tarnawskiego 13 i 15 w Przemyślu.

Uroczyste zakończenie inwestycji miało miejsce w czwartkowe, 15 bm. popołudnie. Wziął w niej udział Robert Choma, prezydent miasta wraz ze swoimi zastępcami, a także Maciej Kotulski, dyrektor rzeszowskiego oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego, Antoni Bar, reprezentujący Zakład Usługowy Remontowo-Budowlany, który był wykonawcą prac. Przybyli również[paywall]: Lucyna Podhalicz, przewodnicząca Rady Miejskiej, radni, przewodniczący zarządów osiedli, naczelnicy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu odpowiedzialni za realizację przedsięwzięcia. Poświęcenia dokonał o. Tadeusz Pawłowicz, proboszcz parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy oo. Franciszkanów (Reformatów).

Prace adaptacyjne w budynku po zlikwidowanym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ulicy Tarnawskiego 13 i 15 rozpoczęły się w drugiej połowie 2014 roku. Wówczas władze samorządowe Przemyśla podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który w 40-procentach finansował roboty. Ich łączny koszt to prawie 3,5 miliona złotych. Zakres prac remontowych obejmował kompleksową wymianę instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz gazowej, telefonicznej i odgromowej. Wykonana została nowa instalacja grzewcza mieszkań i instalacja teletechniczna. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zrobiono nowe pokrycie dachu, izolację termiczną ścian zewnętrznych wraz z nową elewacją. Ponadto zagospodarowano teren przy budynkach urządzając m.in. parking, plac zabaw, wiaty na kontenery i oświetlenie. Na mieszkańców czeka 26 lokali o powierzchni od 27 do 63 metrów kwadratowych.

– Lokatorami zostaną osoby, które dotychczas posiadały mieszkania w zasobach komunalnych bądź w budynkach administrowanym przez podległe samorządowi Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i zdecydowały się je oddać miastu – tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla. – Mogły zgłosić taką chęć, np. biorąc udział w zainicjowanym przez nas programie zamiany lokali mieszkalnych. Niektórym z przyszłych najemców zależało na pozyskaniu większego, innym mniejszego mieszkania. Każda sprawa została drobiazgowo przeanalizowana przez komisję mieszkaniową. Sporządzona przez nią lista czeka obecnie na akceptację i podpis prezydenta. Niektóre mieszkania, które zostaną opuszczone przez lokatorów przeprowadzających się na ulicę Tarnawskiego będą przeznaczone na tzw. lokale socjalne. Wszystkie, niezależnie od powierzchni, z pewnością pozwolą chociaż trochę zmniejszyć kolejkę osób oczekujących na lokum z zasobów komunalnych – dodaje.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości