Oddano do użytku 26 mieszkań komunalnych powstałych w budynku po zlikwidowanym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ulicy Tarnawskiego 13 i 15 w Przemyślu.
Uroczyste zakończenie inwestycji miało miejsce w czwartkowe, 15 bm. popołudnie. Wziął w niej udział Robert Choma, prezydent miasta wraz ze swoimi zastępcami, a także Maciej Kotulski, dyrektor rzeszowskiego oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego, Antoni Bar, reprezentujący Zakład Usługowy Remontowo-Budowlany, który był wykonawcą prac. Przybyli również[paywall]: Lucyna Podhalicz, przewodnicząca Rady Miejskiej, radni, przewodniczący zarządów osiedli, naczelnicy i pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu odpowiedzialni za realizację przedsięwzięcia. Poświęcenia dokonał o. Tadeusz Pawłowicz, proboszcz parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy oo. Franciszkanów (Reformatów).
Prace adaptacyjne w budynku po zlikwidowanym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ulicy Tarnawskiego 13 i 15 rozpoczęły się w drugiej połowie 2014 roku. Wówczas władze samorządowe Przemyśla podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który w 40-procentach finansował roboty. Ich łączny koszt to prawie 3,5 miliona złotych. Zakres prac remontowych obejmował kompleksową wymianę instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz gazowej, telefonicznej i odgromowej. Wykonana została nowa instalacja grzewcza mieszkań i instalacja teletechniczna. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zrobiono nowe pokrycie dachu, izolację termiczną ścian zewnętrznych wraz z nową elewacją. Ponadto zagospodarowano teren przy budynkach urządzając m.in. parking, plac zabaw, wiaty na kontenery i oświetlenie. Na mieszkańców czeka 26 lokali o powierzchni od 27 do 63 metrów kwadratowych.
– Lokatorami zostaną osoby, które dotychczas posiadały mieszkania w zasobach komunalnych bądź w budynkach administrowanym przez podległe samorządowi Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i zdecydowały się je oddać miastu – tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla. – Mogły zgłosić taką chęć, np. biorąc udział w zainicjowanym przez nas programie zamiany lokali mieszkalnych. Niektórym z przyszłych najemców zależało na pozyskaniu większego, innym mniejszego mieszkania. Każda sprawa została drobiazgowo przeanalizowana przez komisję mieszkaniową. Sporządzona przez nią lista czeka obecnie na akceptację i podpis prezydenta. Niektóre mieszkania, które zostaną opuszczone przez lokatorów przeprowadzających się na ulicę Tarnawskiego będą przeznaczone na tzw. lokale socjalne. Wszystkie, niezależnie od powierzchni, z pewnością pozwolą chociaż trochę zmniejszyć kolejkę osób oczekujących na lokum z zasobów komunalnych – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze