W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i włoskiej Caritas o modlitwę i pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech, w najbliższą niedzielę, 18 bm. w kościołach w całej Polsce, w tym w archidiecezji przemyskiej odbędzie się zbiórka pieniędzy.
24 sierpnia 2016 roku trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w skali Richtera niemal zrównało z ziemią miasto Pescara del Tronto, zniszczyło dużą część miast Amatrice i Accumoli oraz wielu okolicznych miejscowości. W ciągu 3 godzin po wstrząsie głównym doszło do ponad 40 wstrząsów wtórnych, w tym wielu powyżej 5 stopni w skali Richtera. Zginęło ponad 300 osób, ponad 3000 zostało zostało rannych i bez dachu nad głową.
Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi. Wsparcie ofiarom kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę, 18 września br. oraz ofiary składane do puszek w kościołach.
– Zebrane ofiary z kościołów naszej Archidiecezji zostaną przez pośrednictwo Kurii Metropolitalnej przekazane do odpowiednich instytucji – poinformowano na stronie internetowej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze