Reklama

W Ogrodzie Jordanowskim powstaje park wspinaczkowy

13/09/2016 11:12

Zamknięto znajdujący się obok jarosławskiego parku miejskiego Ogród Jordanowski. Ponownie zostanie uruchomiony za 10 tygodni, po zakończeniu prac prowadzonych w ramach dwóch zadań z funduszu obywatelskiego. Będzie lepiej dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Powstanie w nim także park wspinaczkowy.

Modernizację ogrodu wybrali mieszkańcy, głosując na[paywall] projekty z budżetu obywatelskiego. Poparli dwa zadania dotyczące Ogrodu Jordanowskiego. Na realizacje każdego zabezpieczono 200 tys. zł.

 – W ramach pierwszego projektu zostaną wykonane nawierzchnie bezpieczne oraz zamontowane urządzenia, m.in. zastaw integracyjny typu Jacuś, huśtawki Bocianie Gniazdo, huśtawki, karuzele, piaskownica i trampolina naziemna dla osób niepełnosprawnych. Istniejący plac zabaw zostanie uzupełniony o zestaw do wspinaczki złożony z piramid linowych, połączonych ze sobą przejściem wspinaczkowym i zakończony ślizgami, zjeżdżalniami, rurami ślizgowymi oraz wejściami. Ustawione zostaną na nawierzchni z piasku. Zaletą bardzo wytrzymałych i bezpiecznych urządzeń jest możliwość ich rozbudowy dzięki systemowi modułowemu. Liczba i rodzaj mogą być zwiększane lub zmniejszane w zależności od budżetu i dostępnego miejsca – wylicza Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości