Zamknięto znajdujący się obok jarosławskiego parku miejskiego Ogród Jordanowski. Ponownie zostanie uruchomiony za 10 tygodni, po zakończeniu prac prowadzonych w ramach dwóch zadań z funduszu obywatelskiego. Będzie lepiej dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Powstanie w nim także park wspinaczkowy.
Modernizację ogrodu wybrali mieszkańcy, głosując na[paywall] projekty z budżetu obywatelskiego. Poparli dwa zadania dotyczące Ogrodu Jordanowskiego. Na realizacje każdego zabezpieczono 200 tys. zł.
– W ramach pierwszego projektu zostaną wykonane nawierzchnie bezpieczne oraz zamontowane urządzenia, m.in. zastaw integracyjny typu Jacuś, huśtawki Bocianie Gniazdo, huśtawki, karuzele, piaskownica i trampolina naziemna dla osób niepełnosprawnych. Istniejący plac zabaw zostanie uzupełniony o zestaw do wspinaczki złożony z piramid linowych, połączonych ze sobą przejściem wspinaczkowym i zakończony ślizgami, zjeżdżalniami, rurami ślizgowymi oraz wejściami. Ustawione zostaną na nawierzchni z piasku. Zaletą bardzo wytrzymałych i bezpiecznych urządzeń jest możliwość ich rozbudowy dzięki systemowi modułowemu. Liczba i rodzaj mogą być zwiększane lub zmniejszane w zależności od budżetu i dostępnego miejsca – wylicza Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze