W Szkole Podstawowej w Buszkowicach realizowany jest projekt Erasmus+ o tytule Fit for Life. Rozpoczął się on 1 września br. i zakończy się 31 sierpnia 2021 r. We współpracy ze szkołami w krajach partnerskich w Niemczech, Grecji, Finlandii, Islandii i Hiszpanii (Gran Canarii) realizowane są zadania dotyczące pogłębiania wiedzy uczniów na temat zdrowia, dobrego samopoczucia, aktywnego spędzania czasu i kreatywności. Istotne cele projektu to także sposób na doskonalenie znajomości języków obcych oraz rozwijanie kompetencji kluczowych.
Pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli z krajów zaangażowanych w projekt odbyło się w Buszkowicach w dniach od 27 listopada do 3 grudnia br. Tematem przewodnim zajęć było odżywianie. Dla uczestników zostały[paywall] zorganizowane warsztaty oraz wyjazdy.
Uczniowie odwiedzili gospodarstwo sadownicze Mariana Szeligi w Żurawicy, zwiedzili Przemyśl oraz Forty Twierdzy Przemyśl. Dużą atrakcją była wycieczka do Krakowa. Dzięki uprzejmości pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Buszkowiczkach wszyscy mieli okazję się nauczyć, jak się robi pierogi oraz skosztować tradycyjnych polskich potraw.
Odbył się także wykład kardiologa Pawła Kowala, który opowiedział o tym, jak istotne w życiu jest zdrowe odżywianie. Uczniowie z zagranicy mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnych andrzejkach, podczas których brali udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. W szkole odbyło się również wspólne śniadanie. Goście mogli spróbować zdrowych potraw i przekąsek.
W kolejnym etapie projektu uczniowie będą odwiedzali szkoły i miasta w pozostałych krajach partnerskich, korzystając z gościnności rodzin, u których zamieszkają
Przyjazd zagranicznych gości był dla wszystkich członków społeczności szkolnej istotnym wydarzeniem. Zawiązały się pierwsze przyjaźnie pomiędzy uczniami oraz ich nauczycielami. W jego przygotowanie byli zaangażowani uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz miejscowa społeczność. Była to wyśmienita okazja do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności, doskonalenia znajomości języka angielskiego, który jest oficjalnym językiem w projekcie.
Nie zabrakło również wspaniałej zabawy oraz poznawania nowych ludzi. Działania prowadzone w ramach projektu trwają przez cały czas, a jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUYOUTUBE.COM - DLACZEGO MIĘSO STAŁO SIĘ TOKSYCZNE I TAKIE NIEZDROWECORAZ WIĘCEJ WEGETARIAN W POLSCE. POLACY STAWIAJĄ NA... - EKOLOGIA.PLWEGETARIANIE.PLZOSTANWEGE.PLPUSZKA.PL
YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUYOUTUBE.COM - DLACZEGO MIĘSO STAŁO SIĘ TOKSYCZNE I TAKIE NIEZDROWECORAZ WIĘCEJ WEGETARIAN W POLSCE. POLACY STAWIAJĄ NA... - EKOLOGIA.PLWEGETARIANIE.PLZOSTANWEGE.PLPUSZKA.PL
super