Reklama

W Polsce uczyli się lepić pierogi i zdrowo odżywiać

07/01/2020 11:15

W Szkole Podstawowej w Buszkowicach realizowany jest projekt Erasmus+ o tytule Fit for Life. Rozpoczął się on 1 września br. i zakończy się 31 sierpnia 2021 r. We współpracy ze szkołami w krajach partnerskich w Niemczech, Grecji, Finlandii, Islandii i Hiszpanii (Gran Canarii) realizowane są zadania dotyczące pogłębiania wiedzy uczniów na temat zdrowia, dobrego samopoczucia, aktywnego spędzania czasu i kreatywności. Istotne cele projektu to także sposób na doskonalenie znajomości języków obcych oraz rozwijanie kompetencji kluczowych.

Pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli z krajów zaangażowanych w projekt odbyło się w Buszkowicach w dniach od 27 listopada do 3 grudnia br. Tematem przewodnim zajęć było odżywianie. Dla uczestników zostały[paywall] zorganizowane warsztaty oraz wyjazdy.

Uczniowie odwiedzili gospodarstwo sadownicze Mariana Szeligi w Żurawicy, zwiedzili Przemyśl oraz Forty Twierdzy Przemyśl. Dużą atrakcją była wycieczka do Krakowa. Dzięki uprzejmości pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Buszkowiczkach wszyscy mieli okazję się nauczyć, jak się robi pierogi oraz skosztować tradycyjnych polskich potraw.

Odbył się także wykład kardiologa Pawła Kowala, który opowiedział o tym, jak istotne w życiu jest zdrowe odżywianie. Uczniowie z zagranicy mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnych andrzejkach, podczas których brali udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. W szkole odbyło się również wspólne śniadanie. Goście mogli spróbować zdrowych potraw i przekąsek.

W kolejnym etapie projektu uczniowie będą odwiedzali szkoły i miasta w pozostałych krajach partnerskich, korzystając z gościnności rodzin, u których zamieszkają

Pierwsze przyjaźnie

Przyjazd zagranicznych gości był dla wszystkich członków społeczności szkolnej istotnym wydarzeniem. Zawiązały się pierwsze przyjaźnie pomiędzy uczniami oraz ich nauczycielami. W jego przygotowanie byli zaangażowani uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz miejscowa społeczność. Była to wyśmienita okazja do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności, doskonalenia znajomości języka angielskiego, który jest oficjalnym językiem w projekcie.

Nie zabrakło również wspaniałej zabawy oraz poznawania nowych ludzi. Działania prowadzone w ramach projektu trwają przez cały czas, a jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania. 


jk
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tsa - niezalogowany 2020-01-07 19:51:52

    YOUTUBE.COM - DEBATA: ZWIERZĘTA NALEŻY WYKLUCZYĆ Z MENUYOUTUBE.COM - DLACZEGO MIĘSO STAŁO SIĘ TOKSYCZNE I TAKIE NIEZDROWECORAZ WIĘCEJ WEGETARIAN W POLSCE. POLACY STAWIAJĄ NA... - EKOLOGIA.PLWEGETARIANIE.PLZOSTANWEGE.PLPUSZKA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lili - niezalogowany 2021-03-31 16:37:03

    super

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama